Avslutad | Aficionado – Torsdag 12 januari 2023
Mynt Svenska mynt
5 MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1880-1895, kvalité ca 1+ - 0, total vikt ca 44,8 g, en är förseglad av Numismatic Guaranty Corporation med nummer 2501105-003 och bedömdes som MS64.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, 10 Øre 1903, 25 Øre 1900, 12 Skilling 1856, Norge, kvalité ca 1? - 1?/1, vikt 6,4 g.
Mynt Svenska mynt
5 MYNT, silver, 1 Öre 1583 ca 1? en del skiktat sig och blivit skadad, 1 Öre 1690 ca 1?/1, 1/24 Riksdaler 1778 ca 1, 10 Öre 1855 ca 1? - 1 (ena sidan är mycket bättre), 10 Öre 1864 ca 1?/1, vikt 6,1 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 5 Mark, 1876 D, Bayern, kvalité ca 1, diameter 38 mm, vikt 27,4 g.
Medaljer Minnen
2 MINNEN, silver, från miltären till Oscar II respektive General Gustaf Uggla, båda är graverade av Adolf Lindberg, total vikt 65,0 g.
Medaljer Minnen
4 PRISBELÖNINGAR, koppar / silver, hästar och kor, total vikt 179,0 g, av Lea Ahlborn.
Medaljer Ordenstecken
2 MINIATYRER, 18K guld/förgylld, Svärdsorden, emalj, total vikt med band och knappar 7,2 g.
Mynt Svenska mynt
2 MYNT, 21,6K guld, 5 kr 1901, 10 kr 1874, kvalitet ca 01, beläggning på tiokronan, total vikt 6,7 g.
VÄSKA, GUCCI, Flat Messenger Bag GG Web, beige canvas, silverfärgade beslag, justerbar axelrem, 29x27x5 cm, dustbag, kartong, bärkasse, något slitna hörn.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Pochette Voyage MM, svart/grå monogram eclipse, 26x20x3 cm, plats för kort, år 2018, bruksslitage.
RESVÄSKA, MULBERRY, vintage, brun, scotchgrain, brunt läder, 65x40x18 cm, adresstag, lås samt nyckel.
Kläder Skor
SKOR, TLB Mallorca, Morrison, ljusbrunt, veganskt läder, brogue möster, stl 41, uk 7½, dustbag, kartong,