81 - 100 av 607
1...456...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 15 december 2022

Klubbad för

HÄNGE/KEDJA, förgyllt sterlingsilver, hänge med dikt av PDA Atterbom, höjd 45 mm, längd 61 cm, vikt 33,2 g, visst slitage på förgyllningen på kedjan.

200 kr

Utrop: 225 kr

BROSCH, silver, Stockholm 1952, mått 52x34 mm, vikt 9,0 g.

175 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, profil av kvinna, Guldsmederna Lindqvist & Timbert, Stockholm 1948, längd 47 cm, vikt 9,5 g.

250 kr

Utrop: 225 kr

HERMANN SIERSBOL, hänge/kedja, hjärta, sterlingsilver, Danmark, mått 62x48 mm, längd 60 cm, vikt 26,4 g.

700 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, turkoser, lås i 18K guld, längd 46 cm, knutet, vikt 37,3 g.

Utrop: 1 400 kr

BROSCH, silver, vit emalj, mått 40 mm, vikt 5,6 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, höjd 5 mm, stift, vikt 0,9 g.

Utrop: 700 kr

HÄNGE, 14K vitguld, 4 blå safirer, 25 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/P, höjd 33 mm, vikt 2,8 g.

3 500 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld, safir, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 18 mm, vikt 3,6 g, diamanter med nagg och skador.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 29 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 16 mm, vikt 1,6 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 7 800 kr

HÄNGE, 18K guld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-W/VS, längd 2,8 cm, vikt 1,7 g .

3 900 kr

Utrop: 4 300 kr

HELALLIANSRING, ca 12K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 1,00 ctv, blandade färger samt mycket rikligt med inneslutningar stl 17 mm, vikt 2,5 g, diamanterna har nagg och skador.

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, 18K vitguld, fasetterad citrin, längd 17/18 mm, vikt 2,5 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, korall, längd 50 cm, vikt 40,3 g.

Utrop: 900 kr

COLLIER, skumkorall, längd 50 cm, vikt 46,1 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, turkoser, längd 47 cm, vikt 86,0 g, trädd på vajer.

Utrop: 900 kr

GLEN ROLL, manschettknappar, koppar/sterlingsilver, G Dahlgren & Co, Malmö 1987, vikt 27,0 g, etui.

Utrop: 550 kr

SKOSPÄNNE, silver och strass, ca år 1900, 6,0 x 4,7 cm, Frankrike, tillverkarens initialer AP vikt 33,9 g.

600 kr

Utrop: 300 kr

DAVID ANDERSEN, brosch, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, Norge, längd 70 mm, vikt 8,3 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 5,5-7,0 mm, lås i gulmetall, längd 50 cm, knutet, vikt 22,0 g.

Utrop: 450 kr