221 - 240 av 417
1...111213...21 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 december 2022

Klubbad för

RING, GUCCI, silver, stl 17,25 mm, vikt 11,8 g, ask.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

BJÖRN WECKSTRÖM, ring, 18K guld, stl 17,5 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 1 700 kr

BVLGARI, örhängen, 18K vitguld, topaser, 14 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW/VS, höjd 52 mm, vikt 17,4 g, stift.

Utrop: 44 000 kr

POMELLATO, örhängen, 18K guld, granater, höjd 19 mm, vikt 19,5 g, stift/clips.

Utrop: 13 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, 12 droppslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/VS-SI, längd 41-43 cm, vikt 6 g.

Utrop: 13 800 kr

OLE LYNGGAARD, collier, Hearts Necklace, 18K guld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS, längd 42 cm, vikt 5,8 g.

8 500 kr

Utrop: 7 700 kr

BVLGARI, kedja, 18K vitguld, rund ankarlänk, längd 50 cm, vikt 6,4 g

5 100 kr

Utrop: 4 200 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, Tornerose, 14K guld, briljantslipad diamant ca 0,015 ct, ca TW/VS, brioletteslipad akvamarin, höjd 35 mm, vikt 2,4 g.

4 300 kr

Utrop: 4 600 kr

CARRERA Y CARRERA, hänge, 18K vitguld, kors, referensnummer 339201, höjd 30 mm, vikt 3,0 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

PIAGET, ring, Possession, 18K vitguld, 29 carré och 190 briljantslipade diamanter ca 3,27 ctv, ca TW/VVS, diamanter, stl 15,5 mm (49), vikt 9,1 g, en diamant med skada.

Utrop: 50 000 kr

WIWEN NILSSON, manschettknappar, silver, Lund 1938, mått 22x 8 mm, signerade, vikt 8,9 g, monogram.

Utrop: 2 700 kr

REY URBAN, collier, silver, Stockholm 1966, längd 43 cm, höjd på dekor 3,5-4,2 cm, signerad, vikt 38,2 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

MAUBOUSSIN, ring, 18K guld, stl 17,5 mm, vikt 7,6 g.

Utrop: 6 600 kr

BENGT LILJEDAHL, hänge med kedja, sterlingsilver, Stockholm 1971, höjd på hänget 7,1 cm, längd 72 cm, vikt 45,8 g.

Utrop: 2 200 kr

EFVA ATTLING, armband, Bianca & Stars, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/SI, rosa tyg, totallängd 27 cm, vikt 3,9 g, originaletui, 1 silverdel saknas.

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

ALLIANSRING, platina, 13 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, TW/VVS-VS, stl 17,25 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 13 400 kr

CHANEL, ring, Coco Crush, 18K roséguld, briljantslipade diamanter, stl 17,25 mm, bredd 11,3 mm, vikt 18,6 g, slitage, certifikat, originaletui.

Utrop: 22 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VVS-VS, storlek 16,75 mm, vikt 3,8 g.

6 600 kr

Utrop: 7 300 kr

CHANEL, ring, Coco Crush, 18K vitguld, briljantslipade diamanter, stl 16,5 mm, bredd 6,7 mm, vikt 9,2 g, slitage, originaletui.

8 500 kr

Utrop: 9 400 kr

ENGELBERT, enstensring, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,75 ct TW(G)/VS2, GIA report 5223117655, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g, etui och ytterkartong.

35 500 kr

Utrop: 30 000 kr