121 - 140 av 178
1...6789 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 29 oktober 2022

Klubbad för

OMEGA, herrur, 28 x 28 mm, Cal 620, Serie nr. 23416528, Ref nr. BA 111.061, Boett nr. 111.061, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1966, box.

5 700 kr

Utrop: 4 700 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 561, Serie nr. 18877453, Ref nr. CK 14393, Boett nr. 14393 61 SC (C.B), herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett (observatorium i guld saknas, läderband, Chronometercertifikat, ca 1961.

6 100 kr

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (Swiss Made), Cal 601, Serie nr. 23678917, Ref nr. BA 135.010, Boett nr. 135.010, herrur, 33 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1966.

8 000 kr

Utrop: 8 200 kr

OMEGA, Suverän, s.k. "Tuxedo Dial", Cal 30 T2 PC, Serie nr. 9969234, Ref nr. CK 2400, Boett nr. 2400-1 / 2584, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1943.

7 600 kr

Utrop: 7 200 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC ORC (Ocean Race Chronograph), "New Edition",Serie nr. 294, herrur, 40 mm, digital, stål/titan, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, september 2022, träbox, ytterkartong.

Utrop: 9 200 kr

OMEGA, Seamaster Diver, Professional (300m/1000ft), Co-Axial Master Chronometer, Cal 8800, Verk nr. 83124337, Serie nr. 83124337, PIC nr. 210.20.42.20.03.002, herrur, 42 mm, stål/rosa guld (Sednagold), automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, blå keramisk bezel, heliumventil, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. STZ001159-HJB-50, cert, april 2021, box, ytterkartong.

Utrop: 79 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor, Diving GMT (3282 ft-1000 m), Cal 975D, Verk nr. 3471341, Serie nr. 2463406, Boett nr. 160.T.05, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, gummiband, originalspänne i stål, ca 2010. Limiterad och numrerad (Nr. 0038/1500).

Utrop: 36 000 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, design Torun Bülow, Ref nr. 337, Serie nr. 24896, damur, 26,5 mm, svart stål, quartz, safirglas, boett/urverk signerad Gerard Walther & Cie, integrerad armlänk (S), ca 1995.

Utrop: 2 700 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 175L, Ref nr. W51011Q3, Boett nr. 2465 / 508786LX, midsize, 30,4 x 25,05 (32) mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, Ref nr. UFLB, ca 2005, box.

18 200 kr

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Suverän, s.k. "Tuxedo Dial", Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10371804, Ref nr. CK 2400, Boett nr. 2400-5 / 101, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1946.

Utrop: 6 200 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, Polerouter Genève (Swiss T), Cal 218-2, Serie nr. 2371071, Ref nr. 869101/10, herrur, 34 mm, doublé (skadad, 20 micron), automatisk (Microrotor), plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1965.

Utrop: 4 700 kr

Klockor Epoch

EPOCH, Stockholm, damur, 24 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, ca 2014, metallänk ej original.

Utrop: 2 200 kr

Klockor Eterna

ETERNA, damur, 22 mm, Boett nr. 152.4700.68 S, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 2000.

Utrop: 2 200 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Tango, Serie nr. X253087, Boett nr. 5360, damur, 28 mm, doublé (skadad), quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, krans med cubic zirkonia (36 st.), originallänk (skadad), viklås, ca 2000.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 35 mm, Cal 3000, Serie nr. 635871, Boett nr. 204, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, länk i 18K guld (ej original), längd 178 mm, totalvikt 65,2 gram, ca 1950.

Utrop: 26 000 kr

Klockor Kronometer Stockholm

KRONOMETER STOCKHOLM, Kronometer, Cal AS 1430, Verk nr. 1152, Boett nr. 1152 / 22154, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor bakboett, läderband, ca 1959.

3 800 kr

Utrop: 3 600 kr

IWC, Schaffhausen, herrur, 32 mm, Cal 2210, Boett nr. 3334 / 2371101, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, ca 1990.

6 000 kr

Utrop: 5 200 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Pall Mall, Cal 414, Boett nr. 4148610301 / 02087, herrur, 34 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

3 200 kr

Utrop: 3 300 kr

EGONA, Chronographe Suisse, Cal Landeron 48, kronograf, herrur, 37 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, ca 1950, metallänk ej original.

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Series 1, Cal ETA 2824-2, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1997.

6 000 kr

Utrop: 6 200 kr