Avslutad | Pant – Tisdag 11 oktober 2022
Vas, Argenta, Gustavsberg, design Wilhelm Kåge, 1029II, fiskmotiv i silver, höjd 15cm, bruksslitage
Fat, Argenta, Gustavsberg, design Wilhelm Kåge, 9x9cm, 1225, blommotiv i silver, bruksslitage
Vas, Iittala Alvar Aalto Collection, beige, höjd 22cm, Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Karaff Kartio, Iittala, design Kaj Frank, färg beige, höjd 22cm, 95cl. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Vas, Iittala Alvar Aalto Collection, färg klarglas, höjd 22cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Vas, Iittala, Savoy, design Alvar Aalto, färg blå, höjd 16cm, minimala nagg i övre kant. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Kakfat / Tårtfat på fot, Iittala, Kastehelmi, design Oiva Toikka, Ø24cm, höjd 9cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Uppläggningsfat 1st, Iittala, Kastehelmi, design Oiva Toikka, Ø25cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Karaff, Iittala, Ultima Thule, design Tapio Wirkkala, höjd 22cm, 50cl. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Skål, Iittala Alvar Aalto Collection, färg beige, höjd 7cm, saknar etikettmärkning. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Skål, Iittala Alvar Aalto Collection, färg mörkgrå, höjd 7cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Karaff / Decanter, Iittala, design Antonio Citterio & Toan Nguyen 2004, 190cl, färg klarglas, originalkartong
Claes Folkers (1945-) Grafiskt blad, nr 195/285, "Ålandsskäret", motivets mått 48x70cm, bakgrunfsinfo klistrad a tergo, inramad, Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Nils Zetterberg (1910-1986) Grafiskt blad HC exemplar nr 23, daterat 10/9 1982, " Vitlök och Blåmussla" mått ca 35x27cm , inramad. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
T Fleischmann, Olja på pannå, motiv Skeppsholmen Stockholm, daterad 66, mått 25x60cm, lös i inramningen. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Helge Lindholm (1922-1996) Olja på pannå, motiv med barn, motivets mått 52x43cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Maja Fjaestad (1873-1961) Handdtryck, onumrerad signerad, "Blåklockor" motivets mått 35x27cm, skadad inramning. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans