81 - 100 av 506
1...456...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 oktober 2022

Klubbad för

ARMRING, silver, Bengt Liljedahl, Stockholm 1973, innermått 6,5x6,5 cm, vikt 64,0 g.

650 kr

Utrop: 450 kr

ARMRING, sterlingsilver, innermått 6,5x6,5 cm, Kingdom of Gold, Umeå, vikt 33,3 g.

Utrop: 450 kr

ARMRING, sterlingsilver/18K guld, innermått 6,5x7,5 cm, vikt 43,3 g.

850 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, silver, L Laver, signerad Hjalmarsdotter, Stockholm 1955, längd 45 cm, vikt 19,5 g.

Utrop: 700 kr

COLLIER, sterlingsilver, Guldform, längd 45 cm, vikt 30,9 g.

Utrop: 350 kr

DIAMANT, smaragdslipad 0,45 ct, ca River/VS, extra fasetter.

Utrop: 6 000 kr

KALEVALLA KORU, collier, sterlingsilver, Finland 1997, längd 40 cm, vikt 47,5 g.

1 600 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 4,06 ct, 9,0x6,7x7,4 mm, djup slipning, ytdefekter på kronan.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Ädelstenar Safirer

VIOLETT SAFIR, kuddslipad, 1,65 ct, 7,4x6,0x4,0 mm, nagg.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Safirer

GRÖN SAFIR, ovalslipad, 1,40 ct, 7,6x6,4x3,3 mm, små nagg på paviljongen.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Safirer

ROSA SAFIR, ovalslipad, 0,88 ct, 5,9x5,3x2,9 mm, nagg och inneslutningar når ytan.

Utrop: 1 000 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 1,11 ct, 7,3x5,2x3,9 mm, skador vid rondisten.

425 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 0,51 ct, 5,7x4,7x2,3 mm, liten skada och inneslutningar når ytan.

375 kr

Utrop: 350 kr

Smyckestillbehör Övrigt

325 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

325 kr

Utrop: 300 kr

ARMRING, silver, tigeröga, Ge-Kå, Stockholm 1962, innermått 5,5x6,0 cm, vikt 53,1 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

BROSCH, silver, löv, Ge-Kå, Stockholm 1954, mått 2,5-7,0 cm, vikt 10,3 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE MED KEDJA, venezia, sterlingsilver, grön kalcedon, Alton, Falköping 1973, längd 38 cm, vikt 25,8 g.

750 kr

Utrop: 350 kr

KARL LAINE, hänge med kedja, sterlingsilver, vit paste, längd 45 cm, vikt 3,9 g.

Utrop: 350 kr

MASNCHETTKNAPPAR, delvis förgyllt silver, karneol, vikt 17,5 g.

400 kr

Utrop: 450 kr