481 - 500 av 506
1...242526 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 oktober 2022

Klubbad för

COLLIER, kulor 11,5 mm, färgad blå kvarts och svart matterad onyx, trädd på vajer, längd 48 cm, vikt 92,7 g, ej knutet.

Utrop: 250 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,19 ctv ca W/SI, stl 17,75+ mm, B A Konstgjuteri, 1993, vikt 3,1 g.

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K guld, 31 åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 17 mm, Iduna, vikt 2,3 g.

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, förgylld metall, färgad kvarts, höjd 58 mm, vikt 7,5 g, stift.

Utrop: 2 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3-5 mm, längd 61 cm, lås i silver, vikt 9,5 g, knutet.

350 kr

Utrop: 400 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,41 ct, ca W/SI2, höjd 9,8 mm, vikt 0,8 g, litet nagg på kuletten.

7 300 kr

Utrop: 6 000 kr

PÄRLCOLLIER, 3-rader, färgade odlade sötvattenspärlor, kullås i sterlingsilver, längd 46 cm.

Utrop: 450 kr

COLLIER, behandlade färgade odlade sötvattenspärlor, knappformade ca 13 mm, lås i sterlingsilver, knutet, längd 46-51 cm.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, odlade sötvattenspärlor, hematit, krokar, längd 5 cm, vikt 4,8 g.

Utrop: 450 kr

2 LJUSSTAKAR, silver, Ainar Axelsson, höjd 19 cm, 1971, fyllda, repor, vikt 393,9 g, signerade.

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, 18K guld, svarta spineller, längd 40 cm, vikt 6,0 g.

Utrop: 4 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade färgade sötvattenspärlor i flera färger, längd 120 cm.

Utrop: 350 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, grönt glas, hästhuvud i hästsko, vikt 7,7 g.

Utrop: 450 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, odlade rosa sötvattenspärlor ca 13,5 mm, förgyllda krokar, guldfärgad kedja längd 6,5 cm, vikt 8,2 g.

Utrop: 950 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, rosenkvarts ca 10,4 mm, stift, vikt 3,5 g.

Utrop: 250 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 9K guld, färgade odlade sötvattenspärlor ca 11,3 mm, stift, vikt 3,6 g.

425 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, hematit ca 5 mm, stift, vikt 1,0 g.

Utrop: 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 14K guld, behandlad rubin, längd 45 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 950 kr

TRESTENSRING, 18K guld, gammalslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-Cr/P, stl 18,5 mm, vikt 2,8 g, diamanter med nagg, inneslutningar som når ytan samt naturkiga håligheter.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, korall, längd 54,5 cm, korall diameter från 15,5-4,3 mm, vikt 57,9 g, slitage, behov av omträdning.

550 kr

Utrop: 600 kr