Avslutad | Pant – Tisdag 5 juli 2022
Knut Johansson (1898-1981) olja på pannå, signerad, landskapsmotiv , med konstnärens egengjorda ram, 72x58cm, Ej visning.
Richard Ryan (1974-) fotokonst, motiv Brooklyn Diva, signerad, numrerad 16/99, 73,5x56,5cm med ram, Ej visning.
Kulo Green (1913-1972) grafiskt blad, signerad, daterad -64, 55x68cm med ram, Ej visning.
Göran Brunius (1911-2005) olja på pannå, landskapsmotiv, signerad, 32x24 med ram, Ej visning.
Kersti Flyckt (1925-2009) Olja på duk, skogsmotiv, signerad, 73x56cm med ram, Ej visning.
Wivi Bark (1933-2020) Olja på duk, landskapsmotiv, signerad, 77x77cm med ram, Ej visning.
Okänd konstnär, A Nilsson (-) olja på duk, skärgårdsmotiv, signerad, 68x75cm med ram, Ej visning.
Okänd konstnär A Carlo (-) Olja på duk, italienskt landskapsmotiv, signerad, 67,5-77cm med ram, Ej visning.
Edith Gert (Danmark 1906-1983) olja på duk, motiv; läsande kvinna, 90x82cm med ram, Ej visning.
Kedja doserad Bismarck 18K 5,2g längd: 46,5cm bredd: 2-4mm