61 - 80 av 483
1...345...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2022

Klubbad för

COLLIER, kulor och fasetterade ametister, odlade sötvattenspärlor, guldfärgat lås, trädd på vajer, längd 78 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, hematit och lapis lazuli, vikt 15,4 g, krok med stoppare i plast.

Utrop: 250 kr

COLLIER, disc av Jaspis, barocka färgade odlade sötvattenspärlor, silverfärgat lås och detaljer, trädd på vajer, längd 54 cm.

Utrop: 325 kr

COLLIER, snidad Prehnit, bergkristall, kulor av hematit, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 53 cm.

450 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterad onyx, färgad kvarts, stift, längd 4 cm, vikt 10,2 g.

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, runda, knappformade och diskar, lås och detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 61 cm.

Utrop: 500 kr

COLLIER, rektangulärt slipad Bowenite, fasetterad Prehnite, kulor av Onyx, förgyllt silverlås, trädd på vajer, längd 75 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, färgad agat, stenkulor, odlade sötvattenspärlor, krokar, längd 6 cm, vikt 9 g.

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, snidad prehnit, onyx, krokar, längd 7 cm, vikt 19,6 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld nedre delen av skenan i vitguld, gammalslipade diamanter ca 0,40 ctv, W-TCa/SI-P, stl 19,25 mm, vikt 2,1 g, mittsten med skada, storleksändrad, väldigt tunn ringskena, nagg, svaga fattningar.

2 600 kr

Utrop: 2 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad blå safir, åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 16,5 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 2 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca W/VS, stl 18,75 mm, vikt 2,8 g.

3 700 kr

Utrop: 1 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 9K guld, odlade knappformade sötvattenspärlor ca 12 mm, stift, vikt 3,9 g.

550 kr

Utrop: 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 2,4 g, gravyr.

Utrop: 1 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,25+ mm, vikt 3,1 g, gravyr.

Utrop: 2 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,25 mm, gravyr, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, akvamariner, doserade kulor, ca 6,5-14,4 mm, magnetlås, längd 47 cm, vikt 47,1 g, ej knutet.

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, granatkulor ca 7,6 mm, magnetlås, längd 40 cm, vikt 49,6 g, ej knutet.

Utrop: 1 000 kr

RING, silver, rosa safirer, stl 17,75 mm, vikt 17,1 g, enstaka safirer med nagg och skador.

KUMKUM, ring, sterlingsilver, cubic zirkon, halvpärlor, stl 17,25 mm, vikt 21,8 g.

400 kr

Utrop: 300 kr