81 - 100 av 237
1...456...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 augusti 2022

Klubbad för

COLLIER, 18K vitguld, kors, 11 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W-TCa/VVS-VS, mått ca 13 x 9,0 mm, längd 41/44 cm, vikt 2,1 g.

4 600 kr

Utrop: 4 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, stift, diameter 6,5 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 7 600 kr

RING, platina, briljantslipad diamant ca 0,24 ct, ca TW(F)/SI, 16 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,0 g, WGI certifikat.

Utrop: 8 500 kr

RING, 18K guld/platina, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca TW(F)/P, 66 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 9 900 kr

RING, platina, smaragdslipad diamant 0,30 ct, TW(G)/VS2, GIA Report No 2347079550, 14 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 3,2 g, GIA Diamond Dossier, stenkuvert.

8 600 kr

Utrop: 9 500 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 206 briljantslipade diamanter ca 4,27 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 45 cm, vikt 22,6 g.

59 000 kr

Utrop: 65 000 kr

RING, 18K guld, behandlade safirer ca 0,96 ctv, stl 16,75 mm, vikt 5,1 g, safirer med nagg och skador.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

FRED, ring, Une Île d'Or, 18K vitguld, refnr 1008515, bredd 1,15 cm, storlek 16,5 mm, vikt 10,4 g, originaletui, ytterkartong.

Utrop: 8 300 kr

EFVA ATTLING, ring, Love Bead Grande, sterlingsilver, ametist, stl 17,5 mm, vikt 7,6 g.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

SANDBERG, ring, sterlingsilver, bergkristall, stl 16,75 mm, vikt 10,3 g, gravyr.

Utrop: 2 800 kr

SANDBERG, ring, Havsanemon, sterlingsilver/18K guld, månsten, stl 16,5 mm, vikt 8,7 g, smyckespåse.

4 200 kr

Utrop: 2 800 kr

TOUS, ring, 18K guld, 2 odlade sötvattenspärlor, stl ca 17 mm, vikt 8,2 g, originaletui.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, svartrodinerat, rosa behandlade safirer, 60 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 16,5 mm, vikt 6,2 g, svaga fattningar, en safir med nagg.

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 58 åttkantslipade diamanter ca 1,16 ctv, ca W(H)/VS, Olof Pettersson Ab, Stockholm, 1976, längd 1,5 cm, vikt 11,3 g, stift.

Utrop: 9 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, hjärtslipad diamant 1,23 ct, River(D)/VVS1, 4 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/VS, stl 15 mm, vikt 8,8 g, HRD certifikat, gravyr, iläggskulor för storleksminskning, spricka i fattningen, 1 diamant med litet nagg på kuletten.

Utrop: 94 000 kr

KARL HEINZ SAUER, ring, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/VS, Mörbylånga 1980, stl 16,5 mm, vikt 11,9 g, svaga fattningar.(d)

5 000 kr

Utrop: 5 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, triangulärt slipad tanzanit ca 1,30 ct, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, ca TW/P, Danial Bijan Roozbahani, Stockholm, höjd 25 mm, längd 42 cm, vikt 5,6 g, tanzaniten har små nagg.

Utrop: 8 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,71 ct, ca TW(G)/SI2, stl 16,25 mm, vikt 3,9 g, diamanten har inneslutning som når ytan samt nagg och naturaler vid rondisten.

Utrop: 21 000 kr

CARTIER, ring, Love, 18K guld, ref.nr AGP557, stl 59 (ca 18,75 mm), vikt 6,4 g, originaletui.

8 700 kr

Utrop: 8 800 kr