Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juli 2022
COLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 5,5 mm, rosenkvarts, strass, hjärta med texten "My daugher forever", längd 46 cm.
COLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9 mm, förgylt silverlås och detaljer, längd 45 cm.
PÄRLCOLLIER, barocka odlade sötvattenspärlor ca 10 mm, lås i sterlingsilver, längd 43 cm.
Smyckestillbehör Övrigt
VÅG, bland annat gram och carat, mäter till hundradelar, mått ca 11 x 7,5 cm,
ALLIANSRING, platina, 7 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/SI, stl ca 17 mm, vikt 3,2 g, skena för storleksminskning.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, lås och hänge i sterlingsilver, hänge 2,5 cm, längd 44 cm,
SMYCKESET, collier, armband, odlade sötvattenspärlor ca 6,5 mm, silver, guld och roséfärgade metallkulor, magnetlås, längd 46 cm.
SMYCKESET, collier, armband, färgad korall, sterlingsilver, längd ca 50 cm resp 22 cm.
ENSTENSRING, 14K guld, gammalslipad diamant ca 0,40 ct, Ca/SI, stl 19,25 mm, vikt 4,4 g, nagg och skador.
PANDORA, armband, sterlingsilver, 2 berlocker i kombination med säkerhetskedja, 14 berlocker och 2 klämstopp, emalj, längd 18 cm, vikt 69,5 g.