61 - 80 av 289
1...345...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 7 maj 2022

Klubbad för

BVLGARI, collier, B.zero, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,31 ct, ca TW/VS, längd 39-43 cm, vikt 8,1 g, certifikat, originaletui.

22 000 kr

Utrop: 24 000 kr

EFVA ATTLING, collier, 18K guld, Homo Sapiens, svart läderrem, längd 60 cm, vikt 12,7 g, etui.

Utrop: 6 000 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, örhängen, Anna, silver, brå och grön cabochonslipad kalcedon, fasettslipade safirer och tsavoriter, längd 6 cm, vikt 44,7 g, saknar stämplar.

6 900 kr

Utrop: 5 500 kr

SOPHIE BY SOPHIE, collier, Anna, förgyllt silver, cabochonslipad karneol, kalcedon och ametist, fasetterad blå, rosa och orange safir, tsavorit, längd ca 50 cm, vikt 127,1 g, tygpåse, saknar stämplar.

9 200 kr

Utrop: 10 000 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, örhängen, Anna, förgyllt silver, cabochonslipad karneol och ametist, fasetterade rosa och orangea safirer, stift, längd 6 cm, vikt 47,6 g, saknar stämplar.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

BVLGARI, hänge med kedja, Doppio Cuore, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter, längd 40,5 cm, vikt 12,1 g.

10 400 kr

Utrop: 10 600 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, örringar, 18K roséguld, 156 st briljanter ca 0,93 ctv, stift, diameter 38 mm, vikt 6,4 g, saknar stämplar.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

SOPHIE BY SOPHIE, armband, 18K roséguld, 38 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW/VS, längd 17-19 cm, vikt 2,3 g.

Utrop: 5 000 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, ring, 18K guld, 30 briljantslipade diamanter ca 0,30 ct ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,5 g.

4 100 kr

Utrop: 4 400 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, armring, oxiderat silver, svart bakelit, rosenslipade svarta diamanter och åttkantslipade diamanter av lägre kvalité, innemått 6 cm, vikt 52,9 g, saknar stämplar.

SOPHIE GYLLENHAMMAR, armring, oxiderat silver, vit bakelit, åttkantslipade diamanter av lägre kvalité, carréslipade safirer, innermått 5,7 cm, vikt 41,9 g, saknar stämplar.

Utrop: 3 300 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, armring, oxiderat silver, svart bakelit, dropp och fantasislipade diamanter, åttkantslipade diamanter, innermått 5,5 cm, v 45,4 g, saknar stämplar, diamanter av lägre kvalité.

SOPHIE GYLLENHAMMAR, armring , svart bakelit, oxiderat silver, åttkantslipade diamanter av lägre kvalité, innermått 5,7 cm, vikt 43,8 g, saknar stämplar.

Utrop: 3 300 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, ring, förgyllt/oxiderat silver, 21 fasetterade safirer, åttkantslipade diamanter av lägre kvalité, stl 16,75 mm, vikt 7,7 g, saknar stämplar.

Utrop: 3 300 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, hänge, oxiderat silver, briljantslipade diamanter ca TCape-BR/SI, diameter 10 mm, vikt 1,9 g, diamanterna har ytdefekter, saknar stämplar.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

SOPHIE BY SOPHIE, ring, silver/oxiderat silver, fasetterad pyrit, 48 behandlade blå diamanter av lägre kvalité, stl 15,75 mm, vikt 6,8 g, originalask.

Utrop: 2 200 kr

SOPHIE BY SOPHIE, ring, silver, rosenslipad safir, vita fasetterade safirerer, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 2 800 kr

SOPHIE BY SOPHIE, örhängen, silver/oxiderat silver, rosa safirer, stift, vikt 3,6 g.

Utrop: 3 300 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, collier, 18K vitguld, gula safirer, längd 41,5 cm, vikt 3,9 g, saknar stämplar.

Utrop: 3 900 kr

SOPHIE BY SOPHIE, 3 hängen, 14K vitguld/oxiderat, briljantslipade diamanter 0,18 ctv, ca TW/VS, rosa safirer 0,40 ctv, blå safirer 0,34 ctv, tro, hopp, kärlek, vikt 5,5 g.

Utrop: 7 800 kr