281 - 300 av 317
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 april 2022

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K guld, baguetteslipad diamant ca 0,43 ct, ca Ca(M)/P1, stl 17,25 mm, vikt 7,1 g.

Utrop: 4 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,01 ct, Light Brown/P1, stl 17 mm, vikt 3,9 g, diamanten med inneskutning som når ytan.

Utrop: 11 800 kr

RING, 18K vitguld, rubiner ca 0,85 ctv, 26 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca W-TCr/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 12,9 g.

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K vitguld, gula safirer ca 0,85 ctv, 26 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca W-TCr/SI-P, stl 17 mm, vikt 12,6 g.

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca W-Cr/VS, stl 17,5 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 7,0 g.

Utrop: 6 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct och 6 prinsesslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 8 700 kr

BROSCH, 18K guld, orientiska pärlor, emalj, Dahlgren & Co, Malmö 1875, höjd 10 mm, vikt 16,1 g, emaljskador.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K guld, baguetteslipade smaragder, stl 19,75 mm, vikt 25,9 g, en smaragd är trasig.

16 000 kr

Utrop: 18 000 kr

RING, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 7,0 g, några diamanter med iverterade naturaler och naturliga håligheter.

8 400 kr

Utrop: 9 500 kr

COLLIER, 18K guld/vitguld, korall, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-VS-P, längd 39 cm, vikt 30,0 g,

Utrop: 15 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,80 ct, H/VS2, laserinskription GIA 2286687069.

18 200 kr

Utrop: 19 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,60 ct, ca W(H)/P, stl 18,25 mm, vikt 3,0 g, diamanten har skador och nagg.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

GEORG JENSEN, bestickservis , 15 delar, Gammal Dansk, silver, 6 matknivar, 6 matgafflar, 2 uppläggningsgafflar, 1 bordskniv, Danmark efter 1945, vikt 1107,2 g, lindor.

5 000 kr

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,46 ctv, ca W/VVS,6 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, stl 16,75 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 8 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad safir, gammalslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-TCa/VS-P, stl 19,5 mm, vikt 3,6 g, några diamanter med nagg och skador.

6 700 kr

Utrop: 4 600 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, blå safir 2,51 ct, rosen- samt briljantslipade diamanter 1,34 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 8,7 g.

Utrop: 23 000 kr

ARMBAND, platina/18K guld, carréslipade safirer, gammalslipad diamant ca 0,18 ctv, ca TW/SI, gammal- och rosenslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca 1920-tal, längd 17 cm, vikt 13,3 g.

Utrop: 7 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Tahitipärlor, ca 12,25-12,5 mm, briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca Cr/SI, höjd 15 mm, vikt 8,5 g, stift

Utrop: 9 500 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, längd 18 cm, vikt 1,7 g, en diamant med nagg vid kuletten.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr