81 - 100 av 519
1...456...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 mars 2022

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,3 mm, lås i silver, längd 50 cm, knutet, vikt 23,1 g.

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, 3-radigt, odlade sötvattenspärlor, off round, magnetlås i vitmetall, längd 48,5 cm, vikt 40,8 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

Ädelstenar Övrigt

KRYSOBERYLL, 4 st 2,36 ctv, förseglade.

550 kr

Utrop: 250 kr

Ädelstenar Safirer

2 GULA SAFIRER, ovalslipade, behandlade, 1,91 ctv.

700 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, 3-radigt, odlade sötvattenspärlor, off round, lås i sterlingsilver med cabochonslipad adventurinkvarts, längd 51 cm, vikt 45,3 g, i behov av omträdning.

375 kr

Utrop: 350 kr

ALLIANSRING, 18K rodinerat guld, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,8 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K guld/vitguld, 10 brilantslipade diamanter ca 0,50 tv, ca TW/VS, Ba Konstgjuteri, Stockholm 2000, stl 19 mm, vikt 8,0 g, diamanterna har slitna fasettkanter och nagg.

Utrop: 4 400 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, safir, briljantslipade, gammalslipad och åttkantslipad diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, E Gustafsson, Stockholm 1979, stl 16 mm, vikt 3,6 g, safiren har slitna fasettkanter och nagg, några diamanter med nagg och skador.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,30 ctv, ca W/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,2 g, en diamant med skada och en med nagg.

Utrop: 2 200 kr

Smyckestillbehör Övrigt

300 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

300 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

300 kr

Utrop: 300 kr

12 FRUKTKNIVAR, silver, svärtat trä, 1858-1862, Hans Georg Vogt & Söner, Kristianstad, längd 17 cm, total vikt 165,3 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

KOPP, silver, signerad Torndahls, 1949, höjd 7 cm, vikt 94,6 g.

650 kr

Utrop: 750 kr

BÄGARE, silver, förgylld insida, Olof Hoffstedt, 1842, Örebro, höjd 8,5 cm, vikt 110,9 g, gravyr.

750 kr

Utrop: 800 kr

ENSTENSRING, 20K guld, gammalslipad diamant ca 0,27 ct, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g, nagg på rondisten, en klo skadad.

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, 4-radigt, korall ca 4-4,5 mm, lås i metall, längd 18 cm, vikt 20,8 g.

1 600 kr

Utrop: 500 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad akvamarin ca 1,50 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, Iduna, stl 18 mm, vikt 3,4 g.

3 100 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vitguld, topas, 6 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

2 300 kr

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca Cr/VS, skruvmekanism, vikt 1,7 g, en diamant med nagg på kuletten.

Utrop: 2 500 kr