281 - 291 av 291
1...131415 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 mars 2022

Klubbad för

OLE LYNGGAARD, hänge med kedja, Forest Fågel, oxiderat silver, detalj i 18K guld, längd 80 cm, originalask.

2 900 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant ca 0,53 ct, ca LY/VS, 24 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, W-Ca/VS, ca stl 17,25 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 15 000 kr

OLLE OHLSSON, hänge, silver, gubbe, signerad, höjd 3 cm, vikt 7,0 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, hjärtslipad diamant ca 0,56 ct, ca LY/VS, 16 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, höjd 7,4 mm, längd 41,5-44,5 cm, vikt 2,3 g.

Utrop: 11 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 118 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/VVS-VS, diameter 6 mm, vikt 2,1 g, stift, en diamant har liten skada.

Utrop: 8 900 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, onyxkulor ca 10,5 mm, kula i 18K vitguld med 120 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, strech, vikt 37,8 g.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(F)/VVS2, briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-TCa/SI-P, Tresor Paris, London, stl 17 mm, vikt 3,4 g, några sidostenar har nagg och skador.

Utrop: 53 000 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad rosa safir ca 1,35 ct, 72 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCa(F-L)/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 6 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, hästhuvudformad diamant 1,01 ct, Fancy Gray-Greenish Yellow/SI2, inskription GIA 16844649, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCa/SI-P, längd 46 cm, vikt 5,3 g, den hästhuvudformade diamanten har ett nagg vid rondisten.

Utrop: 18 400 kr

GEORG JENSEN, brosch, 286 A, sterlingsilver, troligen månsten, 21x42 mm, vikt 7,1 g.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 69 briljantslipade diamanter ca 3,59 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 18 cm, vikt 8,8 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 40 000 kr