Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2022
IWC, UTC (Universal Time Coordinated), TZC (T Swiss Made T), Cal 37526, Serie nr. 2736248, Ref nr. 3251001, Boett nr. 2771606, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, två tidszoner, läderband, originalspänne, cert, juli 2000, box, ytterkartong.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, herrur, 34 mm, Cal 25.19 (AS 1525), Verk nr. 263466, Boett nr. 8614 F, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
Klockor Oris
ORIS, ProDiver Date (1000m/3281ft), "Kittiwake", Cal 733, Serie nr. 3151324, Ref nr. 733.7646.7184, Boett nr. 7646-7184, herrur, 49 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, integrerad originallänk, viklås, längd 175 mm, Ref nr. 07 8 26 71PEB/E04, gummiband, ca 2012, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 324/500).
Visa varaKlockor Tag Heuer
TAG HEUER, Monza, Chronometer, Cal 36, Verk nr. 204970, Serie nr. 204970, Ref nr. CR5110.FC6175, Boett nr. CR5110, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2005.
Visa varaKlockor Graham
GRAHAM, Silverstone RS Skeleton, "Tachymeter", Cal G 1790, Serie nr. 231, Ref nr. 2STAC2.B01A, Boett nr. AN-2STAC2, kronograf, herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, semiskeletterad urtavla, gummiband, viklås, ca 2018, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 231/250).
LONGINES, Conquest Heritage, Cal L633 (ETA 2824-2), Serie nr. 37349722, Ref nr. L1.645.4.75.4, Boett nr. L1.645.4, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2014, box, ytterkartong.
OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 18997375, Ref nr. KO 14390, Boett nr. 14390-61-SC (K.B), herrur, 35 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1961.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Genève, Golden Ellipse, Cal 16-250, Serie nr. 1394464, Ref nr. 4464, Boett nr. 540448, damur, 20 x 23,5 (29,5) mm, 18K guld, manuell, safirglas (repor), integrerat läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1989.
TAG HEUER, Aquaracer (300 m/1000 ft), Calibre 5 ((ETA 2824-2), Serie nr. RDK8061, Ref nr. WAY201P.FT6178, Boett nr. WAY201P, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, keramisk ring, gummiband, viklås, Ref nr. FC5062-0 / Y-H7, cert (digital), januari 2022, box, ytterkartong.
LONGINES, The Elegant Collection, Cal L619.2, Serie nr. 41082923, Boett nr. L4.809.4, unisex, 34,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (13 st. 8/8), glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. L600140977 W, ca 2014, box, ytterkartong.
OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 31285543, Ref nr. BD 131.0041, Boett nr. 131.041, herrur, 33 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1970.
TAG HEUER, Carrera "Tachymetre", Cal 16 (ETA7750), Serie nr. WAY8794, Ref nr. CV201AP.FC6429, Boett nr. CV201AP-0, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. FC5065 / Y-S4, cert (digitalt), december 2021, box, ytterkartong.
Klockor Tudor
TUDOR, Geneve, Black Bay Fifty-Eight (220m:660 ft), Cal MT5402, Verk nr. T145526457, Serie nr. 4X4L905, Ref nr. 79030N, Boett nr. 8520, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. 72040-ZE08/698, cert, december 2021, box, ytterkartong.
OMEGA, De Ville, Hour Vision, Chronometer, Cal 8500 (A), Verk nr. 82015662, Serie nr. 82015662, PIC nr. 431.30.41.21.02.001, Ref nr. ST 168.1801, Boett nr. 168.1801, herrur, 41 mm, stål/safirglas, automatisk (Co-axial), safirglas, datum, glasbaksida, originallänk (längd 185 mm), viklås, Ref nr. 1670/954, ca 2010.
OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 265, Serie nr. 12669891, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-5, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1951.
Klockor Doxa
DOXA, 8 Days, panelur, 65 mm, Boett nr. 1278402, vitmetall, 8-dagars, saknar glas, skadad urtavla, ca 1930.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 31, Chronometer, Ref nr. 178274, Serie nr. V061359, Cal 2235. Verk nr. A 2540561, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (skadat), datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72160-PJ2, cert (ej daterat), ca 2009, box, ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 79190, Serie nr. D300338, Cal 2235, Verk nr. A 2121216, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytt urtavla, pärlemorurtavla, defekt (servicebehov), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78240-OP1/590 B, cert, mars 2006, box, ytterkartong.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow-Hübe, Ref nr. 326, Serie nr. 51757, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas, OBS: visare ej centrerade, integrerad armlänk (storlek S), ca 1991, tygpåse.
ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116520, Serie nr. Z542197, Cal 4130, Verk nr. C 0304320, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78490-EO1/OP, cert, september 2007, box, ytterkartong.