81 - 100 av 518
1...456...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 januari 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 små cubic zirconia, 18 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/SI-P, höjd 48 mm, vikt 3,7 g, krokar, flera diamanter har små skador och nagg.

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,25 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 19,25 mm, vikt 5,3 g.

3 300 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ct ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 3 800 kr

RING, 18K guld, citrin, 20 briljantslipade diamanter ca 0,10 ct, stl 17,75 mm, vikt 20,3 g, skada på citrinen.

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,6 g.

3 400 kr

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, fasseterad onyx, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-Cr/P, höjd 28 mm, vikt 5,3 g.

2 600 kr

Utrop: 2 300 kr

COLLIER, pärlemor,odlade grå pärlor, agat, bergkristall, lås i sterlingsilver, längd 172 cm, etui.

Utrop: 1 800 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, 18K vitguld med odlade sötvattenspärla 8,7 mm

650 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, silver, markasiter, höjd 68 mm, stift, vikt 9,6 g.

425 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, 18K guld, 3 rosenslipade diamanter, pärlor, blå emalj, filigranarbete, G. Dahlgren, Malmö 1920, höjd 45 mm, vikt 3,8 g, emaljskador.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld/silver, aventurinkvarts, markasiter, stl 17,75 mm, vikt 4,1 g, stenen sitter något lös i fattningen, omgjord ringskena.

Utrop: 1 400 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor ca 6,0-6,5 mm, lås i 18K vitguld, cabochonslipad smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, längd 49 cm, knutet, vikt 54,3 g, en immitationspärla.

5 100 kr

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K vitguld, cabochonslipad smaragd 2,27 ct, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/SI, stl 18,75 mm, vikt 5,0 g, en diamant har nagg och skada, smaragden har inneslutningar som nåt ytan.

4 600 kr

Utrop: 3 300 kr

ARMBAND, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, längd 20 cm.

250 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, vitmetall, färgad sötvattenspärla ca 10,1 mm, kedjan ca 45 cm, vikt 4,5 g.

Utrop: 200 kr

SMYCKESET, 3 delar, sterlingsilver och färgade odlade sötvattenspärlor, collier ca 45 cm, armband ca 18 cm, örhängen med stift ca 3,3 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, sterlingsilver, färgade sötvattenspärlor, längd ca 40-46 cm, "droppen" ca 6,5 cm, vikt 5,8 g.

250 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, sterlingsilver med fasetterade blå stenar, längd 44 cm, några stenar med skador.

Utrop: 350 kr

COLLIER, sterlingsilver med fasetterade gröna stenar, längd 44 cm, några stenar med skador.

300 kr

Utrop: 350 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 droppslipade smaragder ca 0,60 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv ca Cr/P, vikt 3,9 g, skada på en smaragd.

3 100 kr

Utrop: 2 500 kr