Kaffesked 12st S800 121,5g längd:111mm, modell: Victoria
Utrop: 800 kr
Kaffesked S830 10,8g, längd 115mm
Utrop: 75 kr
Hänge 18K 0,4g med gravyr
Utrop: 200 kr
Kedja Venezia S925 3,6g 38cm, bredd: 1mm
Kedja Pansar S925 2,2g 35cm, bredd: 1mm
Utrop: 50 kr
Kedja Pansar S925 2,2g förgylld 40cm, bredd: 1mm
Kaffeskedar 12st S830 195,3g 122mm, modell: Olga
Utrop: 1 400 kr
Kaffeskedar S830 157,7g 115mm, modell: Symfoni
Utrop: 1 100 kr
Kaffeskedar 12st S830 90,1g 113mm, modell: Blåklocka
Utrop: 600 kr
Svenska mynt 20st 2kr 1946-1957 S400 279,8g
Utrop: 750 kr
Georg Jensen salt & pepparkar, sterlingsilver, modell 423, S925 30,9g höjd: 3,9cm
Utrop: 1 000 kr
Kaffeskedar 12st, Tårtspade 1st S830 171,2g med gravyr
Utrop: 1 200 kr
Kaffekvarn i Mässing, Turkisk, ca tidigt 1900 - tal
Utrop: 100 kr
Georg Jensen Living ljuslyktor 2st modell: Cafu, rostfritt stål, nyskick i kartong
Utrop: 250 kr
Orrefors Ljuslyktor 2st, design Berit Johansson, modell Nimbus Kotten
Askfat Wegdewood England Ø11,5cm
Fat Wegdewood England 14,5-11,5cm
Mockaskedar S800 108,6g 115mm "Rosen"
Kaffeskedar 13st S830 325,8g 112mm, modell: Kungsholmen
Utrop: 2 200 kr
Figurin i brons. design Arvid Källström, signerad A.K-M " Dacke" Virserum A389, höjd 10cm
Tisdag 21 dec 2021