Avslutad | Pant – Tisdag 21 december 2021
Fickur, "½ Chronometer", 47mm, silver S800, brv 85,7g (exkl. kedja) nyckeldragen, liten sekund, kedja i oädel metal Boett nr. 58542, inre boett. 270 197, slitage, yttre lock - gänga skev, skadad urtavla
Fickur, savonette, PB Geneve, 50mm, doublé (20 Micron), plexiglas, liten sekund, manuell, tidigt 1900-tal, repor/slitage, kedja i oädel metal
Hänge 21,6K/18K, 34,1g gjort av mynt - (100 Corona, Österrike, 1915, 33,88g, Ø37mm) öglor i 18K
Hänge med kedja S925 5,9g, pläterad med rhodium, Engelstrufer, Ärtlänk, längd 50 cm, karbinhaklås
Hänge med kedja S925 2,5g, pläterad med rhodium, Engelstrufer, Ärtlänk, längd 39 cm, karbinhaklås
Hänge med kedja S925 2,7g, pläterad med rhodium, Engelstrufer, Ärtlänk, justerbar längd 38,40 cm, karbinhaklås