Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 december 2021
PÄRLCOLLIER, 2-rader, odlade keshipärlor, lås i förgyllt silver och metall, längd 47 cm.
MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 10,5 mm, vikt 6,7 g.
MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, röd strass, hundar, kedjor med hundben, storlek 28x25 mm, vikt 13,1 g.
HÄNGE/KEDJA, 18K guld, cabochonslipad turkos, höjd 23 mm, längd 42 cm, vikt 5,3 g.
HÄNGE/KEDJA, 18K guld, "I Love 2 Screw", höjd 21 mm, längd 42 cm, vikt 2,6 g.
ENSTENSHÄNGE/KEDJA, 18K vitguld/guld, briljantslipad diamant ca 0,04 ct, ca TW/SI, längd 42 cm, vikt 1,7 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,21 ct, ca TW/VS, stl17 mm, vikt 2,5 g, diamanten har mindre nagg vid rondisten.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca Cr/VS, stift, vikt 1,3 g.
SCHALINS, ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 7,4 g, gravyr.