141 - 160 av 406
1...789...21 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 december 2021

Klubbad för

RING, sterlingsilver, karneol, signerad Robbert, Nordisk Kokusai, Sundbyberg, stl 18 cm, vikt 17,4 g. (d)

600 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, silver, signerad Robbert, längd 18 cm, vikt 40,8 g. (d)

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

ROBBERT, hänge med kedja, 18K guld/sterlingsilver, signerad, Trosa 1993, längd 69 cm, vikt 33,4 g. (d)

Utrop: 1 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 56 st briljantslipade diamanter ca 6,15 ctv, ca W-TCr/SI, längd 18 cm, vikt 9,6 g, några diamanter med ytdefekter.

Utrop: 54 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, kors 20 x 15 mm, kedja 42/45 cm, vikt 2,8 g, några diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 10 400 kr

ARMBAND, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, TW-TCr/SI-P, längd 16,5-19,5 cm, vikt 1,7 g.

Utrop: 5 600 kr

COLLIER, sterlingsilver, oxiderat, förgyllt, handgjord, längd 49 cm, vikt 51,8 g.

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, krokar, höjd 54 mm, vikt 7,6 g.

Utrop: 1 100 kr

ELON ARENHILL, ring, 18K vitguld, briljant- , äldre briljant- och baguetteslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca TW/VS-P, Malmö 1975, stl 15,75 mm, vikt 10,1 g, enstaka diamanter med skador och nagg.(d)

Utrop: 13 200 kr

RING, 18K rodinerat guld, vita och bruna briljantslipade diamanter ca 1,62 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 15,3 g.

9 000 kr

Utrop: 10 400 kr

CARTIER, ring, Panthère de Cartier, 18K vitguld, fasetterade tsavoriter, onyx, emalj, ref. nr. OD2553, stl 50 (16 mm), vikt 24,5 g, originaletui.

Utrop: 84 000 kr

BVLGARI, armband, Diva's dream, 18K guld, pärlemor, onyx, delvis öppningsbart, ref.nr MXK7E7, stl M (innerdiameter 16 cm), vikt 18,5 g, originaletui.

18 400 kr

Utrop: 17 600 kr

RING, 18K guld, knut, 110 briljantslipade diamanter ca 0,91 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 3,4 g, svaga fattningar.

16 000 kr

Utrop: 18 000 kr

ARMBAND, 18K rosé/vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS, längd 18 cm, vikt 2,3 g.

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, 18K roséguld, 70 briljantslipade diamanter ca 0,79 ctv, ca TW-W/VS, längd 19 cm, vikt 4,0 g.

Utrop: 13 400 kr

OLE LYNGGAARD, ring, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct, enligt gravyr, ca TW/VS, stl 15,25 mm, vikt 11 g.

Utrop: 23 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 18 svarta diamanter ca 0,37 ctv, 19 briljantslipade diamanter ca 0,37 ct ca TW-Cr/VS, stl 17,75 mm, vikt 1,7 g.

6 200 kr

Utrop: 7 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 104 briljantslipade diamanter ca 2,11 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 18 cm, vikt 5,1 g.

Utrop: 24 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,93 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, 92 briljantslipade diamanter ca 1,95 ctv, ca TW-W/VS, höjd 3,3 cm, vikt 5,0 g.

Utrop: 34 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VS, hjärta, vikt 3,5 g, stift.

Utrop: 6 000 kr