101 - 120 av 406
1...567...21 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 december 2021

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,26 ct, ca TW/SI, 20 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 3,7 g, enstaka sidostenar har nagg.

Utrop: 5 000 kr

EBBA BRAHE, örhängen, oxiderat sterlingsilver, delvis förgyllt, tanzaniter, åttkantslipade diamanter ca 1,00 ctv, höjd 42 mm, vikt 14,5 g, tanzaniterna har inneslutningar och sprickor som når ytan, flera diamanter har nagg och skador, originaletui.

4 100 kr

Utrop: 4 500 kr

EBBA BRAHE, örhängen, oxiderat sterlingsilver, delvis förgyllt, tanzaniter, åttkantslipade diamanter ca 1,00 ctv, höjd 42 mm, vikt 14,5 g, saknar snurrebussar, tanzaniterna har inneslutningar och sprickor som når ytan, flera diamanter har nagg och skador.

4 000 kr

Utrop: 3 400 kr

GEORG JENSEN, sedelklämma, nr 368, sterlingsilver, Lene Munthe, mått 64x31 mm, vikt 15,4 g.

Utrop: 550 kr

LANTZ, nyckelringshänge, sterlingsilver, Stockholm 1994, mått 41x39 mm, vikt 8,3 g.

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 2 600 kr

RING, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, 14K vitguld, safir, rubin, stl 17 mm, vikt 7,3 g, nagg på båda stenarna.

Utrop: 2 400 kr

EFVA ATTLING, ring, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW/SI, Wide & Stars, stl 16 mm, vikt 13,2 g, repor, slitage, gravyr.

Utrop: 9 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 23 smaragdslipade vita safirer ca 7,15 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, påhängen, höjd 7 cm, vikt 30,4 g.

Utrop: 12 600 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad diamant 1,00 ct, Fancy Light Yellow/SI1, 42 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca Light Brown-Fancy Intense Yellow/SI-P, stl 16,75+ mm, vikt 3,3 g, mittstenen har väldigt tjock rondist, enstaka sidostenar har nagg och skador.

Utrop: 22 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 15 mm, vikt 3,1 g, huggies.

10 200 kr

Utrop: 9 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 16 mm, vikt 3,1 g, huggies, en diamant har nagg på kronan.

Utrop: 8 200 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 77 briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca TW-TCa(G-L)/SI, längd 18 cm, vikt 8,4 g, ett fåtal diamanter med nagg.

Utrop: 29 000 kr

TENNISARMBAND, 18K svartrodierat vitguld, 85 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-TCr/VS, längd 18,5 cm, vikt 6,1 g.

Utrop: 20 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 38 briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 1,6 g.

9 200 kr

Utrop: 10 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-W/VS, vikt 1,5 g, stift.

Utrop: 6 800 kr

GRACE JEWELLERY, ring, 18K guld, stl 18,5 mm, vikt 57,7 g.

Utrop: 26 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, vikt 2,2 g, stift.

Utrop: 8 600 kr