141 - 160 av 186
1...78910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 30 oktober 2021

Klubbad för

BREITLING, Navitimer, Jupiter Pilot, Cal B59 (B233), Serie nr. 15759, Ref nr. A59027, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne i stål (ej tidenligt), ca 1990, serviceetui.

9 700 kr

Utrop: 8 200 kr

BREITLING, Navitimer, Jupiter (Navitmer 3300), Cal Miyota Y652, Serie nr. 16483, Ref nr. 80971, herrur, 41,5 mm, stål, quartz, mineralglas, analog/digital, skadad urtavla, gummiband, OBS: se fördjupad information, ca 1987, serviceetui.

Utrop: 7 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 178273, Serie nr. Z785316, Cal 2235, Verk nr. A 2375688, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, defekt (behov av service), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72163-EO4/, cert, mars 2008, box, ytterkartong,

Utrop: 52 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 31, Chronometer, Ref nr. 178274, Serie nr. 48U0W339, Cal 2235, Verk nr. KH016843, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63160-H0J/T1U, cert, juni 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 75 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 6827, Serie nr. 7140323, Cal 2030, Verk nr. 971842, Boett nr. 6800, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510M-F6/587, ca 1981.

35 500 kr

Utrop: 27 000 kr

ZENITH, Elite, Heritage Ultra Thin, Cal 681, Verk nr. 302778, Serie nr. 115854, Ref nr. 03.2010.681/01.C493, Boett nr. 03.2010.681, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, cert, mars 2011.

Utrop: 19 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, s.k. "Wide Boy", Ref nr. 1601, Serie nr. 4726069 (utbytesboett), Cal 1570, Verk nr. D576955, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/rosa guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, OBS: utbytt boett vid service 2011 (nytt serienummer), läderband, ca 1973.

23 500 kr

Utrop: 23 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 268, Serie nr. 17659328, Ref nr. KO 14389, Boett nr. 14389-8, herrur, 35 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne i doublé, ca 1960.

4 700 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 284, Serie nr. 16944381, Ref nr. CK 2938, Boett nr. 2938-1 SC, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål, ca 1958, box.

4 200 kr

Utrop: 3 900 kr

BREITLING, Navitimer Panamerican, ”Limited Edition”, Chronometre, Cal B01, Verk nr. 3141163, Serie nr. 3141163, Ref nr. AB0126, Boett nr. 1713B4, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar räknesticka, läderband, originalspänne, cert för limitering, cert, november 2013, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 33/100).

48 000 kr

Utrop: 49 000 kr

TAG HEUER, Carrera, "Tachymetre", Cal Heuer 01, Serie nr. WPY6826, Ref nr. CAR2090.FT6088, kronograf, herrur, 43 mm, svart stål/keramik, automatisk, safirglas, datum, gummiband, viklås (svart titan), cert, maj 2021, box, ytterkartong.

31 500 kr

Utrop: 32 000 kr

BREITLING, Aerospace, Repetition Minutes, Chronometre, Cal 65, Verk nr. 314087, Serie nr. 314087, Ref nr. F65362, herrur, 40 mm, analog/digital, bicolour (titan/doublé), quartz, safirglas, Professionallänk, viklås, 2200/124E, ca 2000, serviceetui.

Utrop: 8 900 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M, Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 84638624, Serie nr. 84638624, PIC nr. 2200.50.00, Ref nr. SU 368.1650, Boett nr. 168.1650, herrur, 45,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, defekt (går ej, behov av service), heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1579/951, cert, maj 2010, box, ytterkartong.

20 000 kr

Utrop: 17 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 60201467, Serie nr. 60201467, PIC nr. 2531.80.00, Ref nr. SU 368.1603, Boett nr. 168.1603/368.1603 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, utbytta visare (Luminova), heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 1996.

19 000 kr

Utrop: 16 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 34,5 mm, Cal 8541, Serie nr. 1909459, Boett nr. 1913030 / 1913001/25 / R810A, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (går ej, se bilder), gravyr (Sixten 28/5-1970), läderband, ca 1969.

8 400 kr

Utrop: 5 700 kr

OMEGA, De Ville, Trésor, Master Chronometer, Cal 8910, Verk nr. 82633975, Serie nr. 82633975, PIC nr. 435.13.40.21.02.001, herrur, 40 mm, stål, manuell (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne i stål, Ref nr. STZ008964 11 JJC, cert, april 2021, träbox, ytterkartong.

38 000 kr

Utrop: 39 000 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, Genève, damur, 19,5 mm, Cal 244 N (Felsa 21), Serie nr. 1565343, Boett nr. 160969, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad länk (gravyr), längd 160 mm, totalvikt 21,5 gram, ca 1960.

Utrop: 6 700 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Silverstone RS Skeleton, "Tachymeter", Cal G 1790, Serie nr. 231, Ref nr. 2STAC2.B01A, Boett nr. AN-2STAC2, kronograf, herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, semiskeletterad urtavla, gummiband, viklås, ca 2018, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 231/250).

Utrop: 32 000 kr

OMEGA, Officer, Cal 26.5 T3 P.C.T 1, Serie nr. 9596251, Ref nr. CK 2299, Boett nr. 10440438, herrur, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, relumade visare, skadad urtavla, läderband, ca 1943.

4 500 kr

Utrop: 4 700 kr

OMEGA, herrur, 30,5 mm, Cal 26.5 T3, Serie nr. 9311029, Boett nr. 9832123, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, avbruten timvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1939.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr