21 - 40 av 301
123...16 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 oktober 2021

Klubbad för

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta, rubiner ca 6,22 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI-P, längd kedja 68 cm, längd hänge ca 2,5 cm, vikt 10,8 g.

10 600 kr

Utrop: 11 400 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 rubiner ca 1,92 ctv, 58 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, längd ca 4 cm, stift, vikt 5,2 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Silver Matsilver

Bestickservis, 30 delar, Rosenholm, silver, 10 bordsskedar, 10 bordsknivar, 10 bordsgafflar, GAB, Stockholm , 1940-tal, längd 17,5-19,8 cm, vikt 1271,4 g.

4 300 kr

Utrop: 4 900 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

ENSTENSHÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,57 ct, ca W(H)/VS1, höjd 12 mm, längd på kedjan 41 cm, vikt 5,2 g.

16 000 kr

Utrop: 18 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 14K vitguld/guld, prinsesslipad diamant ca 0,52 ct, ca Fancy Intence Yellow/P, 40 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/P, stl 17 mm, vikt 3,0 g, mittstenen har tjock rondist och några sidostenar har nagg.

Återropad

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 2,40 ctv, ca TW/SI-P, stl 18 mm, vikt 24,6 g, en diamant med stor skada, en diamant med skada på kuletten, hål och spricka i guldet.

15 000 kr

Utrop: 16 600 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, kors, pansarlänk, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, Elmblads Guld, Stockholm 1997, längd 45 cm, vikt 13,5 g.

Återropad

Utrop: 5 700 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad, 0,82 ct, TCa(L)/VS2, extra fasett vid rondisten.

9 300 kr

Utrop: 9 200 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad, 0,80 ct, Light Yellow(O)/SI1.

6 400 kr

Utrop: 7 200 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct, ca W/VS, G Dahlgren & Co, Malmö 1981, stl 17,75 mm, vikt 3,6 g.

3 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,72 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, Ceson, Göteborg 1971, stl 18 mm, vikt 7,2 g.

Återropad

Utrop: 5 000 kr

Visa vara

Smycken Tennisarmband

TENNISARMBAND, 14K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 10,00 ctv, ca TW-Ca/P1-P2, längd 19,5 cm, vikt 20,7 g, flera diamanter har nagg.

40 000 kr

Utrop: 45 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,5 g, något slitna klor, behov av omrodinering.

3 300 kr

Utrop: 3 300 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,51 ctv, ca R(E)/VS2, stl 16,25 mm, vikt 2,4 g.

Återropad

Utrop: 13 600 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

HELALLIANSRING, 18K guld, 48 fasettslipade rubiner ca 0,34 ctv, stl 17,5 mm, vikt 0,9 g, ett fåtal rubiner med nagg.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant 1,01 ct, TW(G)/SI2, IGI certifikat 324817407, stl 15 mm, vikt 3,4 g.

Återropad

Utrop: 48 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljant- och åttkantslipade diamanter 1,00 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/VS-SI, stl 18,25 mm, vikt 9,7 g.

4 900 kr

Utrop: 5 400 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct enligt gravyr, ca TW/VVS, Guldsmeders Inköps Ab, Uppsala 1983, stl 16,75 mm, vikt 3,4 g.

Återropad

Utrop: 13 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 14K guld, briljantslipad diamant ca 0,38 ct, ca W/VS, Finland, stl 15,75 mm, vikt 4,3 g.

Återropad

Utrop: 4 600 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, 7 gammal och briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv ca TW-W/P, stl 19,5 mm, vikt 8,5 g,enstaka diamanter med nagg och skador.

Återropad

Utrop: 5 200 kr

Visa vara

Om auktionen