161 - 170 av 170
1...789 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 oktober 2021

Klubbad för

Klockor Citizen

CITIZEN, Promaster Divers (200M), Serie nr. 520282, Boett nr. C500-S016061 HST GN-4-S, herrur, 46 mm, analog/digital, stål, quartz, mineralglas, datum, gummiband, ca 2005.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Porsche Design

PORSCHE DESIGN, P´6000, Dashboard, PTC Limited Edition 2007, "Tachymeter", Cal ETA 2894-2, Serie nr. 205392, Ref nr. PD.6612.11.43,1179, Boett nr. 6612.11/3, kronograf, herrur, 42 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne i titan, manschettknappar, nyckelring, ca 2008, box (skadad). Limiterad och numrerad (Nr. 023/333).

Utrop: 23 000 kr

CERTINA, DS Eagle, Precidrive, Serie nr. 14BC0158562, Ref nr. C023.710.17.051.00, Boett nr. C023710 A, herrur, 44 mm, svart PVD, quartz, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne, cert, januari 2021, box, ytterkartong.

Utrop: 4 000 kr

CERTINA, DS Eagle GMT, "Tachymeter", Serie nr. 13BC1357242, Ref nr. C023.739.27.051.00, Boett nr. C023739 A, kronograf, herrur, 46 mm, stål/kolfiber, quartz, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, integrerat gummiband, originalspänne, cert, januari 2021, box, ytterkartong.

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, herrur, 33,2 mm, Cal 601, Serie nr. 22064759, Ref nr. BA 131.0026, Boett nr. 131.026, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1965.

4 400 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, damur, 20 mm, Cal 625, Serie nr. 35923911, Boett nr. 7280, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 155-160 mm, Ref nr. 711.1872, totalvikt 40,9 gram, ca 1972.

Utrop: 15 400 kr

OMEGA, De Ville, Rattrapante, Chronometer, Cal 3612 (A), Verk nr. 78056923, Serie nr. 78056923, PIC nr. 4847.50.31, Ref nr. ST. 178.1703, Boett nr. 178.1703, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, juni 2009, träbox, ytterkartong.

Utrop: 39 000 kr

CERTINA, herrur, 33,5 mm, Boett nr. 158.9289.65, 14K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, otriginalspänne i doublé, ca 2000, box.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr

OMEGA, herrur, 33 mm, Cal 562, Serie nr. 20935181, Ref nr. BA 162.0009, Boett nr. 162.009, 18K guld, automatisk, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla/visare, bucklor bakboett, läderband, originalspänne i doublé, ca 1963.

6 700 kr

Utrop: 3 900 kr

BREITLING, Callistino, Cal 52, Serie nr. 526, Ref nr. D52045/80560, damur, 29 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, klickring defekt, Rouleauxlänk (stål/guld), viklås, ca 1991.

Utrop: 6 200 kr