Avslutad | Pant – Tisdag 21 september 2021
Longines, 14K, Ø29mm, manuell, skadad urtavla, diamantkrans 12xca0,01-0,02ct, läderarmband
Klockor Tudor
Tudor Black Bay 58, automat, Ø39mm, läderarmband med bruksslitage, tråd under glas, ref:79030N Sn:Q309926, box & kartong, cert-20, manual
Dolk Pentti Turunen, nr 1196, slida i mässing/läder, skaft i mässing/horn, totallängd dolk ca 450mm, ej visning
Visa varaÖvrigt Övrigt
Samlarkniv Pentti Turunen, slida i läder, skaft i horn/masurbjörk, blad av Göran Eriksson totallängd kniv 40cm, ej visning
Visa varaÖvrigt Övrigt
Samlarkniv Pentti Turunen, blad av Ivan L, slida i läder/mässing, skaft i trä med intarsia, totallängd kniv 193mm, ej visning
Visa varaÖvrigt Övrigt
Samlarkniv Isakki Järvenpää, slida i läder/metall, skaft i trä, graverat blad totallängd kniv 199mm, ej visning
Visa varaÖvrigt Övrigt
Samlarkniv Brusletto, Norway, skaft i handsnidat trä, slida i läder, totallängd kniv ca 165mm, ej visnig
Visa varaÖvrigt Övrigt
Brukskniv WM F.AB Sweden, VG-10, numrerad 107/200, läder, stål, totallängd kniv ca 175mm, ej visning