Avslutad | Pant – Tisdag 6 juli 2021
Guldtacka, 24K (999,9), 20,0g, Essayeur Fondeur Chiasso SA, mindre märken/repor, tidigt 1900-tal
Armband Bismarck 18K 20,0g, längd 18,5 cm, bredd 7 mm, kistlås, Vibergs Guldvaror, Avesta, 1967
Kedja doserad Bismarck 18K 8,8g, längd 43,5 cm, bredd 2 - 5 mm, kistlås, NSE, Köping, 1989
Soppslev, silver S925, ca 1771, Lars Boye, mästare i Stockholm mellan 1762-1784, längd 385 mm, 270,4g liten buckla i botten.
Timglas, tenn, 1800-tal, höjd 12,5 cm, glasinsats, stämplar otydliga, troligtvis England
Parti silver, S830/rostfritt stål, brv 2570g, 56 delar matbestick (varav knivar 945g), defekt/graverat "B".
Fickur, Alphonse, Matile, Savonette, S900 (Coin Silver), 58 mm, brv 149,4g, liten sekundvisare, plexiglas, nyckeldragen, inkl. nyckel, Boett nr. 29277 / 71, 1800 talers senare hälft