Sven X:et Erixson (1899-1970), Litografi, daterad 1962, 18,2cmx14,7cm
Utrop: 250 kr
Vas, Onyx, höjd: 23,5cm
Utrop: 200 kr
Ljusstake mässing höjd: 23cm
Utrop: 100 kr
Aly Ben Salem (1910-2001), olja på glas, 25,5cmx21cm, färgbortfall och stötslador på ram
Utrop: 2 300 kr
Tisdag 29 jun 2021