Avslutad | Pant – Tisdag 18 maj 2021
Jaeger-Le Coultre, armbandsur 18K, 34mm, manuell, plexiglas med ytlig repa, med läderband ej original, smårepor och nagg finns, boettnr:764716 boettnr:906008 A
Hänge, design: Edblad, modell: Charmentity Butterfly Gold, guldpläterad i rostfritt stål med zirconia
Aftonväska S830 brv: 116,1g, defekter finns. Yttermått väska: 10,5x13cmm. Innerdel i tyg: 9,5x9,5cm, innerficka finns.
Matknivar 2st S830 brv: 124,9g 226mm, modell: Disa, med blad i rostfritt stål, i originalplast
Åke Vogel, Järna, "Äppelblom", gouache, 13x15,5cm exkl. ram och passepartout, 25,5x31,5cm inkl. ram, signerad Vogel 1987, samt signerad a tergo, ej examinerad ur ram
Oidentifierad konstnär, signerad T.Jurell, akvarell, 30x40cm exkl. ram och passepartout, 42,5x57,5cm inkl. ram, ej examinerad ur ram, smärre skada inramningens rygg