Avslutad | Pant – Tisdag 20 april 2021
Vas S830 208,7g höjd 20,5cm med integrerad kedja och bricka (graverad) och tillhörande ställning
Skål, Lalique Paris, modell: Coupe Compiegne Cristal Rouge, graverad Lalique France N. 209, mått ca 20x9,5x15cm, röd kristall, bladmönster, delvis frostad, i originalbox (trasig)
Kaffeskedar S830 30,9g 3st 101mm/104mm/108mm varav en delvis förgylld med emalj, en med vapensköld och en med text Island
Skål, Kosta Boda, design: Kjell Engman, modell: Rhapsody, höjd; 10,5cm Ø14cm i kartong (slitage)
Bildrulle, bredd ca 71-79cm, höjd ca 180cm, från Hongkong.Visas och hämtas på Sefina Pantbank Birger Jarlsgatan 12 i Stockholm
Yves Saint Laurent YSL, väska/axelväska, Angie Chain Bag Diamond Quilted Leather, nr PLB568906 0419, 21,5x13x6cm, svart quiltat läder med detaljer i gulmetall(något repiga), med dustbag, tillverkad i Italien
Michael Kors, väska/axelväska, Mercer MD Messenger LOVE, nr AV-1709 H17, 22x19x10cm, detaljer i gulmetall, svart läder med axelrem (avtagbar), metalldetaljer något repiga
Louis Vuitton, väska/axelväska, Felicie Pochette GM Damier Ebene, modellnummer N63032 tillverkningsår/plats SF1139, 21x12x3cm, detaljer i gulmetall (avtagbar kedja), med en extra pochette, ask och påse från Louis Vuitton
Kanna med lock S830 1133,6g höjd 26cm handtag något lössittande, med monogram
Visa varaKonst Måleri
Pelle Wadströmer (1938-) Regatta 2014, akvarell, signerad, 36x30,5cm exklusive ram, 46x42cm inklusive ram, ej examinerad ur ram, med informationsblad om konstnären