81 - 100 av 1 180
1...456...59 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 20 april 2021

Klubbad för

Fat S830 66g Ø11,9cm delvis förgyllt, "Tetra Pak", graverat

Utrop: 450 kr

Vas S830 141,3g höjd 16cm med tillhörande ställning

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Vas S830 208,7g höjd 20,5cm med integrerad kedja och bricka (graverad) och tillhörande ställning

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

Skål, Lalique Paris, modell: Coupe Compiegne Cristal Rouge, graverad Lalique France N. 209, mått ca 20x9,5x15cm, röd kristall, bladmönster, delvis frostad, i originalbox (trasig)

3 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Kaffeskedar S800 184,1g 12st 110mm

Utrop: 1 100 kr

Kaffeskedar S830 30,9g 3st 101mm/104mm/108mm varav en delvis förgylld med emalj, en med vapensköld och en med text Island

Utrop: 225 kr

Skål, Kosta Boda, design: Kjell Engman, modell: Rhapsody, höjd; 10,5cm Ø14cm i kartong (slitage)

25 kr

Utrop: 50 kr

Vas i kristall, höjd 25,8cm längd 17cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Vinstoppare/glaspropp, Orrefors Carat, design: Lena Bergström, i ask (slitage/defekt)

100 kr

Utrop: 50 kr

Figurin i glaserad keramik, höjd ca 32cm, asiatisk kvinna, från Hongkong

375 kr

Utrop: 50 kr

Bildrulle, bredd ca 71-79cm, höjd ca 180cm, från Hongkong.Visas och hämtas på Sefina Pantbank Birger Jarlsgatan 12 i Stockholm

250 kr

Utrop: 50 kr

Yves Saint Laurent YSL, väska/axelväska, Angie Chain Bag Diamond Quilted Leather, nr PLB568906 0419, 21,5x13x6cm, svart quiltat läder med detaljer i gulmetall(något repiga), med dustbag, tillverkad i Italien

8 000 kr

Utrop: 9 600 kr

Michael Kors, väska/axelväska, Mercer MD Messenger LOVE, nr AV-1709 H17, 22x19x10cm, detaljer i gulmetall, svart läder med axelrem (avtagbar), metalldetaljer något repiga

Utrop: 750 kr

Louis Vuitton, väska/axelväska, Felicie Pochette GM Damier Ebene, modellnummer N63032 tillverkningsår/plats SF1139, 21x12x3cm, detaljer i gulmetall (avtagbar kedja), med en extra pochette, ask och påse från Louis Vuitton

5 400 kr

Utrop: 5 400 kr

Kanna med lock S830 1133,6g höjd 26cm handtag något lössittande, med monogram

Mjölkkanna S830 370,4g höjd 14cm med monogram

Sockerskål S830 398,4g höjd 10cm med monogram

Sockertång S830 31,6g 125mm med monogram

Pelle Wadströmer (1938-) Regatta 2014, akvarell, signerad, 36x30,5cm exklusive ram, 46x42cm inklusive ram, ej examinerad ur ram, med informationsblad om konstnären

1 400 kr

Utrop: 850 kr

Björn Persson (1972-) The Storm 2015, tryck, signerad, numrerad 2/200, 50x70cm exklusive ram, 88,5x69,5cm inklusive ram, ej examinerad ur ram, med cert sep-16. Visas och hämtas på Sefina Pantbank Birger Jarlsgatan 12 i Stockholm.

Utrop: 5 400 kr