Avslutad | Pant – Tisdag 13 april 2021
Bing & Grøndahl, Porslin "Blå Måsen": 12st Asietter Ø17,5 cm, 2st Soppskålar (ena lite naggad), 1st Uppläggningsfat, 1st Serveringsfat. Andrasortering
Tennisarmband 18K vitguld Brv 13,0g, diamanter 44x ca 0,18 - 0,20 ct briljantslipning, 18 cm, dolt lås (delvis defekt, låstunga saknar knapp) säkerhetslås stift.
Visa varaSmycken Hänge
Hänge, 14K vg brv 16,6g, diamanter 11x ca 0,34ct, 1x ca 0,07ct briljantslipning, 70 x 40 mm inkl. ögla
Visa varaSmycken Hänge
Hänge 18K, vitguld Brv 7,5g, diamanter 16x ca 0,23ct briljantslipning, 42 x 30 mm
Visa varaParti Guld
Ring 18K vitguld Brv 10,7g, diamanter 20x ca 0,06-0,10ct, varierande slipning/kvalié, nagg, defekt skena
Visa varaÖvrigt Övrigt
Väska Michael Kors, Mercer Crossbody Deep Pink, modell: AV-1802, serie.nr: 30T8GM9M2Y, 22 x 19 cm
Ring, 18K vitguld brv 5,3g, diamanter 1x ca 0,60ct briljantslipning. 40x ca 0,005ct, fattning defekt (klo böjd), Ø16¼
Visa varaPorslin Övrigt
Royal Copenhagen, Figurin nr 1407, "hundvalp jagar egen svans", 11 x 7 cm, andrasortering.
Gunnar Cyrén, ett snapsglas 4cl, höjd 16,5 cm, ur serien Nobel - Djävul, röd, signerad GC-EL
Lanco, 35 mm, stål doublé, manuell, Lanco 539 Incabloc, datum, plexi skadat, visare missfärgning, Swiss Made (T), sliten doublé & krona, boett märken efter tyg/perlonband, läderband (ej orig.).
Mobiltelefon HUAWEI P Smart Z, 64GB Serie nr. MVS4C19803005280 IMEI (1) 864988042854449 IMEI(2) 864988042890450, med box & tillbehör