Avslutad | Moderna – Lördag 16 januari 2021
OLE LYNGGAARD, armband, Sweet Drops, petrol silke, design Charlotte Lynggaard, stl S, längd 36 cm, påse och originalask, slitage.
TRESOR PARIS, armband, 18K roséguld, keramiska kulor ca 10 mm, 120 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca Light Pink/VS-P, längd 19,5 cm, vikt 50,4 g, några diamanter har nagg.
RING, 18K vitguld, ovalslipad peridot 0,92 ct, 10 briljantslipade diamanter 0,16 ctv, ca W(H)/P1, stl 16,75 mm, vikt 3,45 gram.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 8 rosa safirer 1,32 ctv, 50 briljanter 0,30 ctv, TW(G)/VS, stift
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, W-TCr(H-I)/SI, vikt 1,5 g, stift, diamanterna har små nagg på kuletterna.
HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, hjärta, 100 diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 25 mm, längd på kedjan 46 cm, vikt 5,1 g, några diamanter med nagg.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-W/VS, vikt 2,6 g, stift.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 96 briljantslipade diamanter ca 1,04 ctv, ca TW-W/VS, längd 17,5 mm, vikt 5,9 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 98 briljanter 0,46 ctv, ca W/VS-SI, vikt 2,9 g, stift.
Visa varaSmycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 72 briljanter 0,66 ctv, TW(G)/VS, längd 5 cm, vikt 5,1 g, stift
ÖRHÄNGEN, knutar, 18K vitguld, 136 briljantslipade diamanter ca 0,87 ctv, ca TW/VS, vikt 3,1 stift.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VVS, vikt 1,4 g, stift.
RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,52 ct, ca TCr(I)/SI2, 34 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca River-Ca/VS-P, stl 15,75 mm, vikt 2,8 g, mittstenen har låg krona och stort bord.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 2,05 ctv, ca River-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g, några diamanter har små nagg.
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-TCr/SI, rörlig mittdel, höjd 22 mm, kedja 40 cm, vikt 5,2 g.