181 - 200 av 291
1...91011...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 16 januari 2021

Klubbad för

OLE LYNGGAARD, armband, Sweet Drops, petrol silke, design Charlotte Lynggaard, stl S, längd 36 cm, påse och originalask, slitage.

500 kr

Utrop: 550 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Love nr 2, 18K vitguld, stl 16,5 mm, vikt 7,7 g.

Utrop: 7 400 kr

TRESOR PARIS, armband, 18K roséguld, keramiska kulor ca 10 mm, 120 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca Light Pink/VS-P, längd 19,5 cm, vikt 50,4 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad peridot 0,92 ct, 10 briljantslipade diamanter 0,16 ctv, ca W(H)/P1, stl 16,75 mm, vikt 3,45 gram.

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 8 rosa safirer 1,32 ctv, 50 briljanter 0,30 ctv, TW(G)/VS, stift

5 200 kr

Utrop: 5 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, W-TCr(H-I)/SI, vikt 1,5 g, stift, diamanterna har små nagg på kuletterna.

Utrop: 9 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, hjärta, 100 diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 25 mm, längd på kedjan 46 cm, vikt 5,1 g, några diamanter med nagg.

3 600 kr

Utrop: 4 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-W/VS, vikt 2,6 g, stift.

6 400 kr

Utrop: 7 200 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 96 briljantslipade diamanter ca 1,04 ctv, ca TW-W/VS, längd 17,5 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 19 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 98 briljanter 0,46 ctv, ca W/VS-SI, vikt 2,9 g, stift.

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 72 briljanter 0,66 ctv, TW(G)/VS, längd 5 cm, vikt 5,1 g, stift

Utrop: 7 800 kr

ÖRHÄNGEN, knutar, 18K vitguld, 136 briljantslipade diamanter ca 0,87 ctv, ca TW/VS, vikt 3,1 stift.

16 000 kr

Utrop: 18 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld med 0,38 ctv, H/SI, stift

Utrop: 4 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 26 briljanter 0,50 ctv TW(G)/VS, stift, vikt 2,5 g.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 briljanter 0,66 ctv ca TW(G)/VS, stift,

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VVS, vikt 1,4 g, stift.

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,52 ct, ca TCr(I)/SI2, 34 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca River-Ca/VS-P, stl 15,75 mm, vikt 2,8 g, mittstenen har låg krona och stort bord.

Utrop: 12 400 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 2,05 ctv, ca River-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g, några diamanter har små nagg.

Utrop: 20 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-TCr/SI, rörlig mittdel, höjd 22 mm, kedja 40 cm, vikt 5,2 g.

Utrop: 10 800 kr

RING, 18K vitguld, 45 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 5 400 kr