Avslutad | Pant – Tisdag 19 januari 2021
Klockor Hublot
Hublot, Classic Fusion, 38 mm, Ref: 565.NX.7170.LR, stål/titan, automat, datum, glasbaksida, blå suburst, blått armband komposit med viklås, box, ytterkartong, cert 2019, nr. 1328322
Armband, 18K, 29,7g, L: ca 18,5 cm, B: 7 mm, flätad, med diamanter, 20 x ca 0,01ct, med blå stenar, öppningsbar
Kedja Bismarck, 18K, 25,2g, L: 45 cm, B: 8-10 mm, kistlås, Hedens Guldsmed, Ängelholm, 1977
Certina, DS Podium, 42 mm, automat, kronograf, datum, cal C01.211, stål, safirglas, glas baksida, läderband, box & cert 2014, små repor boett/krona, kronograf timme återställer ej korrekt.
Rolex, Oyster Perpetual Datejust, 41 mm, Ref. 116300, Oystersteel, Azzurro blue roman dial, glasring stål, kronometer, automat, datum, Oysterlänk stål (kort) med viklås Easylink, repa safirglas, repor boett+länk, S/n: 023D3623.
Visa varaKlockor Rolex
Rolex, OP Yacht-Master, 36 mm, guld/stål, champagne urtavla, safirglas, Cal. 2135, automat, datum, Ref nr. 168623 Serie nr. M592319, Oysterlänk Rolesor (kort), sliten/repor, box (ej kudde), certifikat (2009, Norge)
Visa varaKlockor Rolex
Rolex, OP Datejust 36mm, guld/stål, Chocolate Floral, armband i guld/stål med viklås, Cal. 3135 automatisk, datum, safirglas (nagg på glaset), diamanter på bezel, Ref nr. 116243, Serie nr. G637619 med box, certifikat (ej daterat), manual, ytterbox.
Visa varaKlockor Rolex
Rolex, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, 40 mm, 18K Everose, Chronometer, "Chocolate Dial", automat, kronometer, kronograf, safirglas, cal 4130, Ref nr. 116515LN, Serie nr. 6Y371484, svart Cerachrom-ring, läderband, viklås 18K, box & certifikat 2013
Visa varaParti Guld
Armband, 14K, 153,3g, Ankarlänk, karbinhake (låsfjäder trasig), 24 cm.
Visa varaSmycken Ring
Ring, 18K, 3,3g, Ø17, med diamant, 1 x ca 1,00ct, äldre slipning, liten inneslutning på bord
Elgitarr, Fender Telecaster, hals Fender Custom Shop, Joe Barden mikar, antik-vit kropp, slitage dings, tweedfodral Fender, ej numrerad utvändigt.
Visa varaSmycken Ring
Ring, 18K, 5,0g, Ø17, med diamanter, 1 x ca 0,20ct, 4 x ca 0,10ct, 4 x ca 0,05ct, vitguld, Alton
Klockor Ferrari
Girard-Perregaux, F1-2000, 40 mm, ref: 4956, ser.nr: 854, Ferrari Formula One World Champion 2002, stål, automat, kronograf, datum, tachy, safirglas, låsbar krona, läderband med viklås, cert (ej ifyllt), box (defekt), ytterkartong.