Avslutad | Aficionado – Torsdag 14 januari 2021
Accessoarer Necessärer
NECESSÄR, MICHALE KORS, svart saffiano, två stora fack med mindre fack innuti, 22x12x11cm.
Accessoarer Slipsar
SLIPS, HERMÈS, 100% siden, stickad, flerfärgad, röd, brun, orange, bredd 6cm, originalask.
Accessoarer Bälten
SKÄRP, HERMÈS, brunt läder, silverfärgat spänne/hake, längd 90cm, bredd 4cm, äldre modell, visst bruksslitage, dustbag,
VÄSKA, GUCCI, Weekend Bag 50, GG supreme, beige monogram, Web handtag grön/röd, dustbag.
PORTFÖLJ, LOUIS VUITTON, Porte documenst voyage, monogram canvas, 40x30x5cm, från 2002, slitage inne i fack.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, förgyllt silver, Nordstjärneorden, bredd 40 mm, vikt med band 18,2 g, något skadad emalj.
Kläder Skor
SKOR, SALVATORE FERRAGAMO, rött läder, skoblock, detalj i vitmetall, skopåse, stl 8, skada på tån.
Mynt Utländska mynt
5 ÅRSSET, silver / nickel / koppar, Kanada 1973, Bahamas 1974, Papua nya Guinea 1976, Jungfruöarna 1977, Trinidad och Tobago 1975, totalt 38 mynt, kvalité ca 0, etuier.
Mynt Svenska mynt
6 MYNT, 21,6K guld, 3 st 10 Kr, 3 st 5 Kr, 1874-1901, kvalité ca 1+/01 - 01/0, total vikt 20,1 g.
Mynt Svenska mynt
7 MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1876-1902, kvalité ca 1+/01 - 01/0, total vikt 62,7 g.