61 - 80 av 528
1...345...27 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 12 december 2020

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld, kors, 42 briljanter ca 0,51 ctv, ca TCr-Cr(I-J)/SI-P, längd 2,5 cm, vikt 1,8 g.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca W-TC(H-I)/SI-P, stift, 1,5 g, ena mittstenen samt en mindre diamant med nagg.

5 500 kr

Utrop: 3 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 23 prinsesslipade diamanter ca 2,76 ctv, ca TW/VVS, stl 16,5 mm, vikt 4,5 g, en diamant med skadad kulett.

Utrop: 19 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 54 st briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, stift, längd 3 cm, vikt 3,2 g.

7 000 kr

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,50 ct, ca W/VS, 6 diamanter ca 0,06 ctv, stl 16 mm, vikt 2 , mittstenen med nagg på rondisten, en sidosten är skadad.

3 800 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 14K vitguld, briljant ca 0,57 ct, W/VS2, 14 st diamanter ca 0,50 ctv, stl17 mm, vikt 3,6 g. RING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,57 ct, W/VS2, 4 trapetslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-W/VS, 10 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 3,6 g. Mittstenen sitter med något skeva klor.

Utrop: 20 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 40 st svarta briljantslipade diamanter ca 14,79 ctv, längd 18 cm, vikt 16,4 g, några med ytskador.

Utrop: 33 000 kr

DIAMANTER, 10 st, briljantslipade, 1,00 ctv, River(D-E)/VVS, IGI certifikat 2277912, plomberad.

8 500 kr

Utrop: 8 000 kr

DIAMANTER, 12 st, briljantslipade, 1,00 ctv, TW(F-G)/VVS, IGI certifikat 2277802, plomberad.

6 100 kr

Utrop: 6 300 kr

MATSILVER, silver, 128 delar, Cohr, Danmark, modell sachsisk, total vikt ca 5359 g.

30 500 kr

Utrop: 30 000 kr

BROSCH, silver/14K guld, cabochonslipad smaragd ca 9,00 ct, The Gem & Pearl Laboratory certifikat 15517, mior clarity enhancement, gammal - , baguette - och åttkantslipade diamanter ca 1,00 ctv, höjd 27 mm, vikt 7,5 g.

Utrop: 25 000 kr

CHOPARD, ring, Ice Cube pure, 18K vitguld, briljantslipade diamnater 0,38 ctv, 17.,25 mm, vikt 7,2 g, originaletui.

Utrop: 12 000 kr

Smycken Pärlhänge

HÄNGE, 18K vitguld, tahitipärla ca 8,2 mm, 2 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, ca W/SI, höjd 25 mm, vikt 1,6 g.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, fjäril, 18K guld, pärlemor, topaser, peridoter, granater, ametister, citriner, 15 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, höjd 43 mm, vikt 7,7 g, saknar en diamant, flera stenar har nagg och skador.

2 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, åttkantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca W/P, Iduna, stl 17 mm, vikt 2,9 g, svaga fattningar.

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterad Ametist ca 9 x 7 mm, stift, vikt 1,3 g.

325 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K guld, 5 gammalslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W-CR/P, stl 16,5 mm, vikt 2,9 g, diamanter med små nagg, mittsten med inverterad natural på bordet.

1 700 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, platina, briljantslipade diamanter 1,40 ctv, TW(G)/VVS2, GIA dossier 2308005089, 7216189558, stift, vikt 2,5 g.

50 000 kr

Utrop: 55 000 kr

RING, platina, 31 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW/VS-SI, Sørstrand, stl 16 mm, vikt 14,5 g.

7 200 kr

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K vitguld, 62 briljant- och åttkantslipade diamanter 2,98 ctv, ca TW-Ca/VS-SI, Herberts Guld & Silver, Västervik 2005, stl 18,25 mm, vikt 14,2 g, 2 diamanter skadade, flera med nagg på kuletten.

12 800 kr

Utrop: 14 400 kr