421 - 440 av 528
1...212223...27 Gå till
Sortering

Avslutad | Julklapps – Lördag 12 december 2020

Klubbad för

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE/KEDJA, hjärta, 18K vitguld, 151 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-TCr/SI-P, längd 40 cm, vikt 6,2 g.

7 400 kr

Utrop: 8 400 kr

Visa vara

Smycken Enstensörhängen

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamater ca 1,01 ctv, ca TCa(K)-CA(L)/SI1, stift, vikt 1,7 g.

12 600 kr

Utrop: 14 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ELON ARENHILL, örhängen, 18K guld, G-Klav, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, Malmö 1969, signerade, höjd 28 mm, stift, vikt 5,7 g.

Återropad

Utrop: 2 900 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 1,00 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W(H)/VS-SI, Sigu Atiljé, Stockholm 1961, stl 15 mm, vikt 4,3 g, en diamant med litet nagg på kuletten.

6 900 kr

Utrop: 7 200 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld/guld, ovalslipad gul diamant ca 0,50 ct, ca Fancy Yellow/SI2, briljantslipade gula och vita diamanter ca 0,18 ctv, ca SI-P, behandlade, längd 46 cm, vikt 3,7 g.

Återropad

Utrop: 16 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 2,2 ct, briljanter ca 0,08 ctv, David Harper, Stockholm 1997, längd 45 cm, längd 25,7 g.

9 600 kr

Utrop: 10 600 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,6 g.

Återropad

Utrop: 3 900 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, odlad pärla ca 8,4 mm, 20 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/VS, stl 16 mm, vikt 4,4 g.

3 600 kr

Utrop: 2 800 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ametister, kvarts, pärlemor, troligen grön kvarts, längd 40 cm, vikt 9,2 g.

Återropad

Utrop: 6 800 kr

Visa vara

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, off-round, doserade ca 12-14 mm, mindre ytfel, kullås i 9K guld, knutet, längd 45 cm.

2 800 kr

Utrop: 3 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 5 mm, stift, vikt 1,5 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, höjd 25 mm, vikt 6,1 g.

Återropad

Utrop: 15 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, sterlingsilver, blå emalj, granater och markasiter, längd 18,5 cm, vikt 26,5 g.

2 500 kr

Utrop: 600 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K vitguld, 2581 briljantslipade diamanter ca 18,00 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 19/20 cm, vikt 25,1 g, två länkar öppningsbara, svaga fattningar, en diamant saknas och flera med nagg och skador.

120 000 kr

Utrop: 130 000 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 250 briljantslipade diamanter ca 5,00 ctv, ca TW-W/SI-P, diameter 35 mm, vikt 15,3 g, creoler.

Återropad

Utrop: 45 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, platina/18K vitguld, 100 briljantslipade diamanter ca 7,50 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, Franska och Engelska stämplar, höjd 37 mm, vikt 23,9 g, clips.

Återropad

Utrop: 90 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W/SI-P, vikt 2,1 g, stift.

Återropad

Utrop: 6 400 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 prinsesslipade diamanter ca 2,38 ctv, ca Faint Brown-Pink/P, höjd 4,4 cm, vikt 6,7 g, stift, en diamant har en skada på kronan och några har nagg.

Återropad

Utrop: 22 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,17 ct, ca Cr(J)/P1, 27 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 41,5/44,5 cm, vikt 3,3 g, mittstenen har liten skada på kronan.

Återropad

Utrop: 28 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, delvis förgyllda, droppslipade diamanter ca 3,99 ctv, ca Light Yellow/SI2-P1, briljantslipade gula diamanter ca 0,23 ctv, briljantslipade diamanter ca 3,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 35 mm, vikt 10,0 g, stift, enstaka diamanter har små nagg på kuletten.

Återropad

Utrop: 140 000 kr

Visa vara

Om auktionen