261 - 280 av 528
1...131415...27 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 12 december 2020

Klubbad för

RING, 18K guld, ovalslipade multifärgade safirer 10,36 ctv och briljantslipade diamanter 0,20 ctv, enligt gravyr, ca W-TCr/SI-P, stl 17 mm, vikt 11,3 g.

13 000 kr

Utrop: 14 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, morganit ca 4,06 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,71 ctv, ca W-CA/SI-P, stift, vikt 3,3 g.

8 000 kr

Utrop: 9 200 kr

RING, platina, ovalslipad rosa safir ca 1,73 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, a W/P, stl 17 mm, vikt 4,7 g.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant 1,32 ct TW(G)/VS2, GIA report 1277685134, stl 16,5 mm, vikt 4,0 g.

63 000 kr

Utrop: 70 000 kr

Smycken Påhängen

PÅHÄNGEN, 18K guld med 28 behandlade diamanter 0,25 ctv, gul/oranga /P, vikt 1,7 g, innerdiamaeter 4,6 mm

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K vitguld, 17 trapet- och briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 15,75 mm, vikt 3,8 g, storleksändrad, en diamant har nagg på ena hörnet.

Utrop: 4 100 kr

TENNISARMBAND, 14K vitguld, 47 briljantslipade diamanter ca 6,00 ctv, ca TW-TCr/P, längd 16,5 cm, vikt 12,3 g, några diamanter har nagg.

45 000 kr

Utrop: 50 000 kr

CARTIER, armring, Love Bracelet, 18K guld, stl 17, vikt 30,5 g, etui, skruvmejsel, slitage.

SYSKONRING, platina, 2 gammalslipade diamanter ca 0,70+0,65 ct, ca TW-W(G-H)/VS-SI, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 17,5 mm, vikt 3,1 g, etui, svaga fattningar, en åttkantslipad diamant som är skadad.

Utrop: 16 800 kr

RING, platina, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(F-G)/SI1, 2 droppslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W(H)/VS, 10 baguetteslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 18,25 mm, vikt 4,6 g, etui, den större diamanten med stark fluorescens, etuiet delvist trasigt baktill.

Utrop: 16 000 kr

CARMOSÉRING, 18K rodierat guld, mörkblå safir ca 2,76 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, stl 17,5 mm, vikt 4,7 g, rodiering har släppt på ringskenan.

5 400 kr

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,85 ct enligt gravyr, ca W(H)/SI1, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, datumgravyr.

17 800 kr

Utrop: 18 400 kr

W.A. BOLIN, ring, 18K vitguld, rubin ca 1,40 ct, 4 navette- samt 8 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, Stockholm 1976, stl 17,5 mm, vikt 7,2 g, rubin med nagg/inverterad natural vid rondisten samt mindre nagg.

17 000 kr

Utrop: 14 000 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant 0,91 ct, TW(G)/VVS2, laserinskription GIA 2358106746, 30 briljantslipade diamanter om totalt ca 0,45 ct, ca TW(G)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 34 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, droppslipade morganiter ca 5,6 ctv, 58 briljantslipade diamanter ca 1,21 ctv, W-TCa(H-K)/VS-SI, krokar, höjd ca 38 mm, vikt 5,0 g, två diamanter med skador.

Utrop: 15 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Italien, bredd 7,5 mm, höjd 13,5 mm, vikt 7,9 g, huggies.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

HELALLIANSRING, platina, 38 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca River-TW/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 8 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld med odlade sötvattenspärlor ca 9,2 m 48 briljanter 0,42 ctv, W/SI, stift

Utrop: 7 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 st South sea pärlor 10,2 mm 2 briljanter 0,14 ctv W/SI, stift

Utrop: 7 300 kr

ARMBAND, 18K guld, pansarlänk, JO´ANS, längd 21 cm, vikt 94,9 g.

36 500 kr

Utrop: 39 000 kr