461 - 480 av 500
1...232425 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 19 november 2020

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 safirer, 32 åttkantslipade diaman ca 0,12 ctv, vikt 1,4 g, stift.

Utrop: 1 700 kr

CARMOSÉHÄNGE, 18K vitguld, safir, 12 åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca W/VS, höjd 16 mm, vikt 1,0 g, 2 diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 1 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppformade sötvattenspärlor, ca 10,5 mm, krokar, höjd 33 mm, vikt 6,2 g.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, hjärta, rubiner 0,45 ctv, briljantslipade diamanter 0,36 ct, ca W(H)/VS-SI, höjd 20 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 2 800 kr

DIAMANTER, briljantslipade, 2,59 ctv, blandade storlekar, färgtoner samt klarhetsgrader, en del diamanter med nagg och skador.

5 700 kr

Utrop: 5 700 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, briljantslipad diamant 0,36 ct, ca Cr/VS, längd 42 cm, vikt 3,6 g.

Utrop: 6 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6-9 mm, doserat, lås i 18K guld, längd 48 cm.

800 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 5,5-8,5 mm, off round, doserat, lås i 18K guld, längd 44 cm.

700 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 5,0-5,5 mm, off round, lås i silver, längd 88 cm.

500 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, pdlade pärlor ca 5,0-6,0 mm, lås i silver längd 118 cm, behov av att träs om.

500 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, 18K guld, blå safir ca 0,60 ct, 2 gammalslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd ca 7 cm, vikt 4,7 g, diamanter med nagg och skador.

Utrop: 3 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 6,5 mm, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctv, skruvmekanism, vikt 3,2 g.

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld/platina/silver, gammalslipad diamant ca 0,07 ctv, mindre rosenslipade diamanter längd 50 cm vikt 3,5 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, ovalslipade safirer, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-CR(H-J)/SI, stift, vikt 3,4 g.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

JACKETRING, 14K rodierat guld, safir, 28 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TCa/P, stl 16,75 mm, vikt 7,0 g, mindre nagg på safiren.

Utrop: 2 700 kr

ÖRRINGAR, 14K rodierat guld / 18K vitguld, 2 par med påhäng, briolettslipade ametister, odlade ovala sötvattenspärlor, örringarna är i 14K, total vikt 5,9 g.

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

BROSCH, sterlingsilver, fjäril, mått 76 x 53 mm, vikt 16,9 g.

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, 18K guld, odlade pärlor ca 6,8 mm, kulor av turkoser, längd 68 cm, knutet, vikt 43,0 g.

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld, 4 smaragder, 3 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS-SI, stl 19,75 mm, vikt 3,5 g, några smaragder har större nagg.

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr