Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 19 november 2020
RING, 18K guld, 4 navett - och 44 briljantslipade diamanter ca 1,85 ctv, stl 16,25 mm, vikt 7 g, en navettslipad diamant saknas.
BROSCH/HÄNGE, 14K guld, odlad pärla, 3 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, höjd 25 mm, vikt 6,5 g.
RING, 14K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/skador, stl 17 mm, vikt 2,1 g, flera diamanter är skadade.
RING, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 1,32 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW-TCR/P, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g.
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, droppslipad akvamarin ca 0,41 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 19 mm längd på kedjan 41 cm, vikt 1,8 g.
RING, 18K vitguld, akvamarin ca 0,40 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-TCr/P, stl 16,75 mm, vikt 2,1 g.
RING, 18K guld, smaragd, 10 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,1 g, smaragden och en diamant har skador, en klo är sliten.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, opaltripletter, längd 35 mm, vikt 3,4 g, snurrebussar i doublé kommer med.
HÄNGE/KEDJA, silver, camédam, markasiter, mått 65x35 mm, längd 62 cm, vikt 16,3 g.
RING, 18K vitguld, droppslipad akvamarin ca 0,34 ct, 30 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/P, stl 16,5 mm, vikt 1,8 g.
RING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 7,0 g, gravyr.
CAROLINA BUCCI, armband, Twister, förgyllt silver, remmar, längd 18 cm, magnetlås, vikt 13,8 g.
CAROLINA BUCCI, armband, Twister, förgyllt silver i roséguld, remmar, längd 18 cm, magnetlås, vikt 13,1 g.