501 - 520 av 546
1...25262728 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 oktober 2020

Klubbad för

RING, 18K vitguld, smaragd, 8 briljanter ca 0,40 ctv ca W/VS, stl 16,25 mm, vikt 4,0 g, slitna facettkanter på smaragden.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, 7 briljanter ca 0,28 ctv enl gravyr, ca W(H)/VS, stl 17 mm, vikt 4,1 g, gravyr.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 11 mm, knappformade, stift, vikt 3,4 g.

250 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K vitguld, navetteslipade rubiner, briljantslipad diamant ca 0,05 ct, stl 17,25 mm, vikt 3 g.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, 18K roséguld, färgstenar bl a kvarts, peridot, turmalin, topas, förgyllda markasiter, längd 47 cm, vikt 8,2 g.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, kvarts, färgad kvarts, kalcedon, förgyllda markasiter, höjd 70 mm. vikt 6,8 g, krokar med stopp.

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K guld, rosaröd rubin, diamanter ca 0,06 ctv, stl 17,5 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ametister, förgyllda markasiter, höjd 65 mm, vikt 9,1 g, stift.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K viguld, svart emalj, ovalslipad peridot ca 2,38 ct, stl17 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 5 000 kr

ARMBAND, 18K guld, behandlad jade, rubiner, bergkristall, prasiolit, briljantslipad diamant ca 0,04 ct, ca W/SI, längd 18 cm, vikt 9,0 g.

Utrop: 7 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ametister, 2 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv ca TW/SI, höjd 70 mm, vikt 4,6 g, stift med stopp.

Utrop: 4 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, turmalin ca 1,54 ct, briljantslipad diamant ca 0,03 ct, ca TW/SI, höjd 13 mm, kedja 44 cm, vikt 2,4 g.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 granater ca 5,70 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/SI, vikt 4,3 g, krokar med stopp.

Utrop: 5 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, citriner, höjd 75 mm, vikt 10,8 g, stift med stopp.

4 100 kr

Utrop: 4 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, droppslipad peridot, höjd 27 mm, vikt 3,9 g, krokar.

3 300 kr

Utrop: 3 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briolettslipade peridoter, höjd 65 mm, viktm3,8 g, stift.

3 200 kr

Utrop: 3 300 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 äldre briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca W-TCr/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 1,9 g. alla diamanter med nagg på rondist, lödning har gått av på ett ställe.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K guld, 5 diamanter ca 0,25 ctv, ca W-Cr/VS-P, stl 17 mm, vikt 7,5 g, två diamanter har skador.

Utrop: 3 800 kr

COLLIER, 14K vitguld, safirer, 36 briljantslipade diamanter ca 1,32 ctv, ca Cr/P, längd 43 cm, längd 29,5 g, sprickor i guldet.

Utrop: 11 400 kr

COLLIER, silver, dödskalle, diamanter, behandlad turkos, färgad korall. längd 82 cm, vikt 107,4 g.

Utrop: 4 600 kr