241 - 260 av 546
1...121314...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 oktober 2020

Klubbad för

COLLIER, förgylld metall, mikromosaik, längd 38 cm, mindre skador på mosaik.

850 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K vitguld, ormlänk, 3 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 45 cm, vikt 8,7 g, den största diamanten har en skadad på kronan och den näst största har nagg på kuletten.

Utrop: 4 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, venezialänk, gammalslipad diamant ca 0,55 ct, ca TCr(I)/P2, längd 38,5 cm, vikt 2,3 g, diamanten har skador och nagg.

Utrop: 2 300 kr

SCHALINS, enstenring, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,30 ct, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 6,2 g, gravyr.

3 800 kr

Utrop: 3 900 kr

HÄNGE, silver, delvis förgylld, lapis lazuli, häst, mått 60 x 70 mm, vikt 15,3 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,18 ctv, ca W/VS, stl 14,25 mm, vikt 4,0 g, gravyr, trasig ringskena.

2 300 kr

Utrop: 2 200 kr

SCHALINS, alliansring, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 3,9 g, gravyr.

2 600 kr

Utrop: 2 500 kr

KULTASEPPA SALOVAARA, hänge/kedja, sterlingsilver, bergkristall, Finland, längd 50 cm, vikt 17,0 g.

600 kr

Utrop: 550 kr

BROSCH, silver, tigeröga, halvpärlor, mått 30x25 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 450 kr

DIAMANTER, ett par, briljantslipade, 0,12 ctv, Fancy Orangy Pink - Fancy Intense Purplish Pink/VS-SI, möjligen färgbehandlade, ena diamanten har liten extra fasett vid rondisten och andra har litet nagg på rondisten.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

ENSTENSRING, platina, äldre briljantslipad diamant 0,23 ct enligt gravyr, ca TCr/VS, Sven Huldin, Stockholm 1961, stl 16,5+ mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,47 ct enligt gravyr, ca TCa/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g, nagg på kulett.

4 500 kr

Utrop: 5 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca Cr-Ca/SI-P, vikt 1,0 g, skruvstift, snurrebussar i 18K guld.

4 300 kr

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 19,2K guld, 4 navettslipade safirer ca 0,60 ctv, 24 åttkantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, Portugal, höjd 17 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 14K guld, safir ca 0,80 ct, 20 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-TCr/SI, stl 18 mm, vikt 6,0 g.

2 200 kr

Utrop: 2 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,17 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt2,1 g.

Utrop: 1 400 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, emalj, kvadratiska 15 x 15 mm, vikt 8,9 g.

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, lapis lazuli, hjärtan, krokar, längd 8 cm, vikt 9,6 g.

Utrop: 300 kr

DOSA, sterlingsilver, markasiter, fluga på lock, gångjärn, längd 3,5 cm, vikt 15,8 g.

Utrop: 500 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, värmebehandlad bärnsten, diameter 2 cm, vikt 8,8 g.

Utrop: 450 kr