201 - 220 av 546
1...101112...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 oktober 2020

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, något barocka odlade pärlor ca 7 - 7,4 mm, lås i silver med paste, längd 89 cm, knutet, vikt 55,4 g.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, 4 ovalslipade safirer, 32 åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/SI, höjd 18 mm, stift, vikt 2,5 g.

3 400 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld, 15 åttkanslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca W-Cr/VS-P, stl 17,75 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 1 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,2 - 6,5 mm, lås i silver, längd 76 cm, knutet, vikt 36,1 g.

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, lås i 18K guld, C jade, kulor ca 6,9-9,4 mm, längd 68 cm, doserad.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct ca W/VS, vikt 0,4 g.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,27 ct ca TW/VS, vikt 0,6 g.

Utrop: 3 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 14K guld, 12 carréslipade smaragder ca 0,40 ctv, 15 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W-Cr/P, stl 16 mm, vikt 3,9 g, flera smaragder och diamanter har nagg och skador.

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE, fjäril, 18K guld, pärlemor, topaser, peridoter, granater, ametister, citriner, 15 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, höjd 43 mm, vikt 7,7 g, saknar en diamant, flera stenar har nagg och skador.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, stl 15,75 mm, vikt 8,6 g, skev ringskena, spricka i ringskena, porositet i guldet.

Utrop: 4 200 kr

RING, 18K guld, åttkantslipade diamanter 0,50 ctv, ca W/P, stl 18,25 mm, vikt 8,9 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, cabochonslipad jade, 20 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 2 900 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, oval fasetterad blå safir, åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, stl 19,75 mm, vikt 2,8 g.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, 30 briljanter ca 1,00 ctv, ca Ca-Light Brown/P, huggies, vikt 8,4 g.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K guld, 2 smaragder ca 0,60 ctv, 19 åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 16,5 mm, vikt 4,1 g, ena smaragden med sprickor, andra smaragden med nagg.

Utrop: 2 000 kr

RING, låghaltigt guld/silver, turkos, baguette- samt briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W-TCa/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 7,3 g, ett fåtal diamanter med nagg, turkos söndervittrad på baksidan.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct, ca W/VS, stift, saknar snurrebuss.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 18K vitguld, äkta färgstenar, längd 18 cm, vikt 2,1 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, ametister, längd 18 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 2 000 kr