641 - 660 av 1 288
1...323334...65 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 28 juli 2020

Klubbad för

Serveringssked S830 83,3g 205mm, modell: Olga, i plastfodral

700 kr

Utrop: 450 kr

Osthyvel med blad i stål, S830 85,8g 225mm, modell: Olga, i plastfodral

800 kr

Utrop: 150 kr

Tårtspade S830 58,3g 242mm, modell: Olga, i plastfodral

700 kr

Utrop: 300 kr

Örhänge skadat 18K 0,5g

Utrop: 225 kr

Fat silver S830 68,6g Ø12cm små repor

300 kr

Utrop: 375 kr

Vas, Kosta Boda, design Ulrica Hydman Vallien, Open Minds, Artist's choice, handmålat konstglas, signerad, etikettmärkt, etsning botten, nr. 7040270, höjd 35cm, med sockel

1 800 kr

Utrop: 1 100 kr

Vas, Orrefors, Squeeze, design Lena Bergström, konstglas, röd, höjd 23cm, etikettmärkt, etsning botten

375 kr

Utrop: 375 kr

Vas, Iittala, design Alvar Alto, Savoy, havsblå konstglas, höjd 16cm, bredd ca 20cm, etsning botten, etikettmärkt, en liten nagg

225 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Gustavsberg, design Stig Lindberg, Grazia, märkt 215 DB, kvinna och hjort, stengods med vit carraraglasyr och silverdekor, höjd 19,5cm

2 100 kr

Utrop: 550 kr

Skulptur / Figurin, Kosta Boda, Bertil Vallien, konstglas, motiv av sköldpaddsfärgad katt, etikettmärkt, etsning botten, signerad, nr.99576, höjd 11,5cm, längd 20cm, bredd 8cm

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Skulptur, Kosta Boda, Bertil Vallien, blå konstglas, etikettmärkt, etsning botten, signerad, nr. 7090568, 19,5cm x 20cm, med ställning smidesjärn.

3 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Vas / Flaska, Kosta Boda, Bertil Vallien, Satellit, Artist's Choice, konstglas, röd med polykromt mönster, etikettmärkt, etsning botten, signerad, nr. 89725, höjd 29cm

1 500 kr

Utrop: 600 kr

Skulptur, Kosta Boda, Kjell Engman, Stilleben, limited ed. 150 ex. konstglas, polykromtmönster, etikettmärkt, etsning botten, signatur, nr. 7261012, 23cm, spricka ena handtaget

100 kr

Utrop: 50 kr

Ljuslykta 2st, Iittala, Alvar Alto, Collection, klarglas, etikettmärkt, stämpel botten, höjd 5,5cm, bredd 10,5cm

175 kr

Utrop: 225 kr

Sked för kaffe latte, Georg Jensen, design Arne Jacobsen, "Caffelatte", rostfrittstål, 18,6cm, i boxar

550 kr

Utrop: 300 kr

Skål på fot, JellyBean, design Ingela Benson, limegrön, glas, etikettsmärkt, höjd 10,5cm Ø13cm

100 kr

Utrop: 75 kr

Konstglas / skål, Flygsfors, design Paul Kedelv, blå och klarglas, höjd 16,5cm, bredd 15cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Skål, Flygsfors, rosa och klarglas, höjd 6cm, bredd 14,5cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Kruka, Höganäs, stengods, 2L, höjd 16cm, Ø15cm

150 kr

Utrop: 75 kr

Cocktailglas 2st, Iittala, Alfredo Häberli, Essence, klarglas, 31cl, höjd 18cm, etikettmärkt, i box

125 kr

Utrop: 150 kr