Avslutad | Aficionado – Torsdag 7 maj 2020
Medaljer Ordenstecken
KRASCHAN, silver, Nordstjärneorden bredd 85 mm, även en miniatyr, vikt 56,2 g + 5,1 g.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, förgyllt silver, Nordstjärneorden, emalj, bredd 39 mm, vikt med band 22,2 g, originaletui, inte mycket av förgyllningen återstår,
SOLGLASÖGON, PERSOL, Terra Di Siena, 9649-S, 52 18, bruna bågar, svarta glas, saknar etui,
SOLGLASÖGON, CARTIER, Edition Santos-Dumont, 5615536, bågar i stål, gröna glas, putspåse, etui, ytterkartong.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, MULBERRY, Tri-Fold, svart präglat läder, 11x12cm, 8st kontokortsfack, mynt (slitage), sedel, originalask, kvitto från 1998.
Medaljer Ordenstecken
SLÄPA, 18K guld / silver, 6 miniatyrer, emalj, från Norden, total vikt 19,5 g.
Medaljer Ordenstecken
6 MINIATYRER, metall / 18K guld, emalj, knappar, total vikt 21,5 g, Vasaorden och Nordstjärneorden.
Medaljer Minnen
MINNE, förgyllt silver, Oscar II och Sofias guldbröllop, 1857-1907, bredd 26 mm, vikt med band 11,3 g, originaletui.