Avslutad | Pant – Tisdag 24 mars 2020
Hänge med kedja i okänd metall 42,6g ca 68cm, modell utan lås
Visa varaGlas Övrigt
Skål Iittala, design: Tapio Wirkkala, modell: Ultima Thule, Ø19cm höjd: 9cm
Visa varaGlas Övrigt
Skål, Iittala, design: Tapio Wirkkala, modell: Ultima Thule, Ø15cm, höjd: 10cm
Visa varaGlas Övrigt
Skål, Iittala, design: Tapio Wirkkala, modell: Ultima Thule, Ø10,5cm, höjd: 5cm
Visa varaKonst Övrigt
Grafiskt blad, signerad Maurice Moberg (1923-2014), numrerad 31/100, Stockholmsmotiv, motivmått 10x20cm, med glas och ram
Visa varaMusikinstrument Gitarrer
Akustisk gitarr, Alhambra, Muro de Alcoy Spain, modell: 1C, Snr: 30105196, en trasig sträng, i mjukt fodral
Tissot, PRS200, herrur, stål, 40mm, quartz, kronograf återställer ej korrekt, datum, safirglas, Refnr: T362/462, kort stållänk ca 15cm, viklås glappar
Seiko 5, herrur, stål, 38mm, automatisk, dag och datum, Cal 7S26C, Snr: 370376, stållänk, viklås
Klockor Citizen
Citizen, Bernadotte design, herrur, stål, 36mm, automatisk, mineralglas, Refnr: X-2816, Snr: 71000435, läderband
Guess, damur, stål, 42mm, quartz, dag och datumvisning, mineralglas, Refnr: W0614L1, vitt gummiband, stålspänne, i originalbox, i behov av batteribyte
Rolex, Submariner Date, herrur, stål/guld, 40mm, automatisk, datum, blå Sunburst tavla, safirglas (liten nagg), Refnr: 16613, Snr: D500811, repig Oysterlänk i stål/guld, viklås, ca 2005