1 - 20 av 215
123...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 januari 2020

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. K139935, Cal 3135, Verk nr. 3 9038603, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H-18-DE7/455 B, cert, februari 2002, box (ej komplett), ytterkartong.

43 000 kr

Utrop: 24 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 79173, Serie nr. F004099, Cal 2235, Verk nr. A 1472406, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D-18-AD10/468 B, cert, mars 2004, box, ytterkartong.

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69174, Serie nr. 8071706, Cal 2135, Verk nr. 144096, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytt urtavla/visare (Luminova), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-F/568, cert, december 1988, box, ytterkartong.

19 200 kr

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 15003, Serie nr. 7374146, Cal 3035, Verk nr. 0729662, Boett nr. 15000, herrur, 34 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78353-14-G/457 J, ca 1982.

23 000 kr

Utrop: 18 000 kr

CARTIER, Clé de Cartier, Cal 1847 MC, Ref nr. W2CL0003, Serie nr. 281132VX, Boett nr. 3856, unisex, 35 mm, stål/rosa guld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. CHVF, ca 2016, box (ej komplett).

Utrop: 42 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Chronometer, Cal 1164, Verk nr. 85015926, Serie nr. 85015926, PIC nr. 3210.50.00, Ref nr. SU 378.0055, Boett nr. 178.0055, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1564/975, cert, mars 2011, box, ytterkartong.

25 500 kr

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 80901720, Serie nr. 80901720, PIC nr. 2254.50.00, Ref nr. SU 368.1640, Boett nr.168.1640 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1610/930, längd 190 mm, ca 2005.

15 600 kr

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 81117303, Serie nr. 81117303, PIC nr. 2254.50.00, Ref nr. SU 368.1640, Boett nr.168.1640 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk (skadad, se fördjupad information), viklås (skadat), Ref nr. 1610/930, cert, juli 2006, box (skadad), ytterkartong.

14 800 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1164, Verk nr. 80156745, Serie nr. 80156745, PIC nr. 2598.80.00, Ref nr. ST 378.0514, Boett nr. 178.0514 (LL), kronograf, herrur, 41,50 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, skadad urtavla, heliumventil, originallänk (skadad, behov av nya stift/rör), viklås (utbytt), Ref nr.1504/826, ca 2002.

12 000 kr

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 55757569, PIC nr. 2562.80.00, Ref nr. SU 396.1502, Boett nr. 196.1502, midsize, 36,25 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, heliumventil, originallänk (skadad, behov av nya stift/rör), viklås, Ref nr. 1502/824, längd 180 mm, ca 1997.

7 100 kr

Utrop: 5 500 kr

BREITLING, SuperOcean Steelfish (2000 M/6600 FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1103262, Serie nr. 1103262, Ref nr. A1739010, Boett nr. 0308 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, Professionallänk, viklås, Ref nr. W4807/134A, servad januari 2019, cert, februari 2009, box, ytterkartong.

18 600 kr

Utrop: 12 000 kr

BREITLING, Chronomat Evolution, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 814493, Serie nr. 814493, Ref nr. B13356, Boett nr. 0706B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. S2806/357A, ca 2006.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Masterpiece Squelette, Cal ML206, Serie nr. AW-56833, Ref nr. MP6028-PS101-001-1, Boett nr. MP6028, kronograf, herrur, 45 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, viklås, cert, november 2016, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Montblanc

MONTBLANC, Sport (200 meters), Cal 4810 501 (ETA 7750), Serie nr. PL 525483, Ref nr. M29050, Boett nr. 7034, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repa), datum, läderband, viklås, cert, oktober 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 8 500 kr

LONGINES, Hour Angle Watch, designad av Charles Lindbergh, Cal L628.1 (ETA 2892-2), Ref nr. 628.5240, Boett nr. 25080946, herrur, 38 mm, stål, automatisk, mineralglas, öppningsbar bakboett med glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 1995.

6 600 kr

Utrop: 6 500 kr

Klockor Glashütte

GLASHÜTTE, Original, Senator Automatic, Cal GO 39, Verk nr. 75661, Serie nr. 2182, Ref nr. 39-59-01-02-04, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, defekt, läderband, originalspänne, cert, mars 2014, box, ytterkartong.

20 500 kr

Utrop: 13 000 kr

HEUER, Carrera, Cal ETA 2824-2, Serie nr. UJ8467, Ref nr. WS2111.BC0725, herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, cert, oktober 2000, box.

7 100 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor A. Lange & Söhne

A.LANGE & SÖHNE, Glashütte I/SA, fickur, 53 mm, savonett, Serie nr. 81917, Boett nr. 81917, 14K guld, ankargång, innerlock i 14K guld, monogram, ca 1915.

22 000 kr

Utrop: 12 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 6 152224, damur, 23 x 23,5 (31) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1985, box.

12 600 kr

Utrop: 4 400 kr

CHAUMET, Paris, damur, 17 mm, Boett nr. 11K0371, 18K guld, quartz, safirglas, diamanter på urtavlan (12 st. 8/8), skadad urtavla, briljanter på boetten (20 st. TW/VS, ca 0,20 ctv), integrerad originallänk, viklås, totalvikt 95,7 gram, ca 2005.

Utrop: 33 000 kr