Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2019
Klockor Bvlgari
BVLGARI, Diagono Scuba, Cal BLV 191, Serie nr. L 1324, Ref nr. DP 41 S SD, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. PRMAL, cert, februari 2018, box, ytterkartong.
Klockor Chopard
CHOPARD, Genève, Mille Miglia, Chronometer, "Tachymetre", Cal ETA 2894-2, Verk nr. 0092169, Serie nr. 18434197, Ref nr. 168511-3001, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, originalspänne, cert, februari 2014, box, ytterkartong.
TAG HEUER, Monaco, Cal 12 (SW 300-1), Serie nr. WPA8228, Ref nr. CAW2111.FC6183, Boett nr. CAW2111-1, kronograf, herrur, 39 x 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. FC5014-0/Y-W3, cert (chip), augusti 2019, box, ytterkartong.
TAG HEUER, Carrera, Calibre 16 (100 METERS), "Tachymetre", Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. RWL8482, Ref nr. CV2A10.FC6235 , Boett nr. CV2A10, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2009.
BREITLING, Chronomat Evolution, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2875490, Serie nr. 2050482, Ref nr. A13356, Boett nr. 3704B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, UTC, Serie nr. 0430, Ref nr. A70177, quartz, safirglas, 24-h visn, Pilotlänk, viklås, Ref nr. S2606/359A, cert, maj 2005, box, yk.
Klockor Vacheron Constantin
VACHERON CONSTANTIN, Genève, Phidias, Cal 1130/1, Serie nr. 815042, Ref nr. 48010/1, Boett nr. 2236 / 643009, unisex, 33 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, urtavla med diamanter (12 st, 8/8), briljantkrans (72 st. TW/VS-VVS, ca 0,36 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 967-4/110, ca 1994.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, Chronometer, Ref nr. 116244, Serie nr. M37896N3, Cal 3135, Verk nr. 3569A7G8, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (skadat), datum, briljantkrans (52 st. TW/VVS, ca 1,37 ctv), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63600-V9W/6WL, cert, augusti 2014, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16200, Serie nr. D386683, Cal 3135, Verk nr. 3 0901888, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-S-MA8/558 B, cert, oktober 2005, box, ytterkartong.
LONGINES, Flagship, Heritage, Cal L615 (ETA 2895-2), Serie nr. 36062199, Ref nr. L4.795.4.78.2, herrur, 38,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, cert, november 2011, box, ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust II, Chronometer, Ref nr. 116300, Serie nr. V0661531, Cal 3136, Verk nr. 812L86H5, Boett nr. 2410, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72210A-Q1Q/W3R+030, längd 183 mm, cert, september 2010, box (ej komplett).
Klockor Hublot
HUBLOT, Geneve, Classic Fusion Blue, Cal ETA, Serie nr. 1216645, Ref nr. 565.NX.7170.LR, midsize, 35 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat läder/gummiband, viklås (stål), cert (chip), februari 2018, box, ytterkartong.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Extreme Black I, Cal SS G4 (ETA 7754), Serie nr. 1083, kronograf, herrur, 44,5 mm, DLC (Diamond Like Carbon), automatisk (svart rotor), safirglas (repor), datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, gummiband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, "VW Limited Edition", Cal SS G6, Serie nr. 185, kronograf, herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, gummiband, originalspänne, cert, april 2011, box, ytterkartong.
Klockor Audemars Piguet
AUDEMARS PIGUET, Lady Royal Oak, Cal 2712, Verk nr. 701084, Ref nr. 67621ST.ZZ.D002CR.01, Boett nr. G32621-5014, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas, datum, briljantkrans (32 st. TW/VVS, ca 0,65 ctv), krona med translucent cabochon, integrerat läderband, viklås, ca 2008.
ROLEX, Oysterquartz, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 17013, Serie nr. 9123440, Cal 5035, Verk nr. 0066561, Boett nr. 17000, herrur, 36 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repa/nagg), datum, utbytta visare, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 17013.B18-K6, ca 1986.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), "Turn-O-Graph", Chronometer, s.k. "Thunderbird", Ref nr. 16253, Serie nr. 8302715, Cal 3035, Verk nr. 1080879, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-H12/455, ca 1983.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. W110345, Cal 3135, Verk nr. 7048983, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H-18-W4/455 B, cert (ej komplett), ca 1996.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. W620156, Cal 2135, Verk nr. 2974308, Boett nr. 69000 A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523.D-18-W11468B, cert (ej komplett), ca 1996.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 6827, Serie nr. 6045077, Cal 2030, Verk nr. 732008, Boett nr. 6800, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, utbytta visare (Luminova), defekt (akut servicebehov), Oysterlänk, viklås, Ref nr.78350-F/551, ca 1981.