201 - 220 av 281
1...101112...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 31 augusti 2019

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K roséguld/vitguld, 41 rubiner ca 1,47 ctv, 41 briljantslipade diamanter ca 1,23 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 6,7 g.

Utrop: 20 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, delvis svartrodinerad, 89 svarta briljanter ca 3,00 ctv, längd 18,5 cm, vikt 6,8 g, några med nagg.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,50 ct, TW(F)/VS1, GIA-diamond dossier 5186100736, 15 briljantslipade diamanter ca 0,33 ct ca TW-W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 23 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 38 svarta diamanter ca 0,84 ctv, 112 briljantslipade diamanter ca 0,82 ctv, ca TW-W/VS, höjd 3,5 cm, vikt 5,1 g.

11 400 kr

Utrop: 12 400 kr

ARMBAND, silver, bärnsten, längd 18,5 cm, vikt 44,4 g.

700 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, 18K guld/platina, äldre briljant ca 0,75 ct, ca TW/SI, 19 gammal- och äldre slipade diamanter ca 0,28 ctv, ca W/VS-SI, silverkedja (lagad) 42 cm, vikt 4,16 g, originaletui.

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr

Smycken Lås

LÅS, för 3-radigt collier, 18K vitguld, 9 odlade pärlor, 15 åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/SI, diameter 22 mm, vikt 9,8 g.

W.A. BOLIN, smyckesägg, silver/18K guld, gul emalj, 22 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ryska stämplar, höjd 24 mm, vikt 2,9 g, emaljskada.

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ovalslipade akvamariner ca 2,30 ct totalt, stift, vikt 2,9 g.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 9 runda fasettslipade akvamariner ca 0,50 ct totalt, stl 17,5+ mm, vikt 2,1 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, peridot ca 9,00 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, höjd 28 mm, vikt 8,2 g, några nagg, 2 peridoter med slitna fasettkanter,

Utrop: 8 600 kr

Smycken Pärlhänge

Hänge, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, tahitipärla 15,7-19,5 mm, vikt 11,3 g.

Utrop: 7 700 kr

HÄNGE, silver/14K guld, antik- och rosenslipade diamanter, omgjord brosch, 40 x 40 mm, vikt 12,6 g, några diamanter med nagg och skador.

Utrop: 5 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, stl 18,5 mm, vikt 7,8 g, mindre nagg på en diamant, viss porositet i guldet.

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE, 18K vitguld, kors, 11 briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca höjd 2,8 cm, vikt 2,5 g.

Utrop: 9 400 kr

RING, 18K guld, kuddslipad diamant 0,81 ct, TW/VS1, HRD-Diamond Dossier 13014663002, stl 17 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 29 000 kr

RINGAR, 2 st, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,41 ct, River(E)/SI2, HRD Diamond Report 13034342025 samt inskription på rondisten, 76 briljant- och 25 prisesslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 10,0 g, svaga fattningar.

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,90 ct, TCr(I)/VVS2, GIA insktiption 2175183739, 12 briljanter ca 0,12 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 39 000 kr

HÄNGE, 18K guld, fiskben, 94 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-W/VS, höjd 4,5 cm, vikt 3,8 g.

Utrop: 9 900 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 37 briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW-W/VS, stl 18 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 9 200 kr