Halskedja 18K 9,0g slitet, otydliga stämplar
Utrop: 3 200 kr
Örhängen 21K 2,8g trefärgade
Utrop: 1 100 kr
Parti Guld 18K brv 15,4g med små pärlor och glas, defekt och graverat
Utrop: 4 500 kr
Armband Singapore 18K 2,9g 18,5cm
Utrop: 1 000 kr
Halskedja Ankarlänk 18K 0,7g 42,5cm
Utrop: 250 kr
Hänge Nallebjörn 18K 0,4g, ihålig
Utrop: 150 kr
Hänge Delfin 18K 0,2g
Utrop: 75 kr
Slipsnål med länk brv 7,0g, 6,5cm, i guldfärgad metall med tvåfärgat skal i 18K
Utrop: 1 200 kr
Parti Guld 14K brv 17,8g med stenar, defekt och graverat
Halskedja Pansar 18K 8,7g 45,0cm
Örhängen ett par med diamanter 18K 2,3g, 6xca0,005ct, tvåfärgade
Örhängen ett par 18K 2,3g trefärgade
Örhängen ett par blommor med sten 18K 0,7g
Utrop: 375 kr
Hänge Oxen 18K 1,6g
Utrop: 550 kr
Parti Guld 18K brv 17,5g med stenar, defekt och graverat
Utrop: 6 000 kr
Armband 2st 18K brv 10,8g, slitage, små skador
Utrop: 3 800 kr
Ring med stenar och pärla 9K 1,4g Ø17½, odlad pärla ca Ø4,0mm, nagg på stenar, skev
Armband Flätad 18K 2,6g 18,5cm, trefärgad
Utrop: 900 kr
Parti Guld 18K brv 17,1g med stenar, skevt och graverat
Utrop: 5 900 kr
Armband X-länk 18K 63,8g 19,0cm, bredd: 1,8cm, årsstämplad 1967
Utrop: 25 000 kr
Tisdag 23 jul 2019