Hänge med stenar 18K brv 1,4g
Utrop: 750 kr
Ring i vitguld 18K Ø17½ 1,8g med 1 liten diamant, något skev
Utrop: 700 kr
Ring 18K Ø17¾ brv 2,2g med grön sten och små diamanter
Utrop: 1 200 kr
Parti guld 18K 1,6g defekt
Utrop: 600 kr
Hänge 18K med mynt troligtvis högre karat brv 13,8g med stenar, defekt
Utrop: 4 500 kr
Halskedja trefärgad 18K 44,5cm 4,9g
Utrop: 1 800 kr
Armband 18K 20,5cm 16,4g defekt
Utrop: 5 700 kr
Klackring med sten 18K Ø19½ brv 9,4g sliten, små skador på sten
Örhängen, ett par 18K 2,1g defekta, 1 stopper saknas
Ring med stenar 21K Ø17½ brv 2,0g
Ring med stenar 21K Ø17½ brv 3,8g öppningsbar
Utrop: 1 500 kr
Ring i vitguld med diamanter 1 x ca 0,06ct & 8 x ca 0,005ct Ø17 2,2g
Ring i vitguld med diamanter 3 x ca 0,05ct Ø16¾ 1,3g
Ring med stenar 21K Ø17¼ brv 6,0g defekt, något skev
Utrop: 2 200 kr
Örhängen, ett par creoler 18K 5,7g, defekt, varav 1 med små bucklor
Utrop: 2 000 kr
Ring med stenar 18K Ø17¾ brv 2,4g defekt, något skev
Ring med sten 18K Ø18½ brv 5,1g något sliten
Ring med sten 18K Ø17¼ brv 3,3g
Ring med sten 18K Ø17¼ brv 3,6g
Ringar, 3st 18K, varav 2 med stenar och 1 med diamant 0,06ct brv 5,6g defekta
Utrop: 2 100 kr
Tisdag 2 jul 2019